Home / Konferencje / Sarri: Willian zostanie w klubie

Sarri: Willian zostanie w klubie

Zapraszamy na przedmeczową konferencję prasową, na której Sarri odpowiedział na pytania dotyczące meczu z Manchesterem City oraz spraw bieżących.

– Nowy kontrakt Pedro? Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu! To bardzo ważny piłkarz dla naszego klubu, jest to piłkarz techniczny i bardzo użyteczny. Naprawdę cieszę się z tego kontraktu, to topowy piłkarz, a dla nas ważne jest, aby takich zatrzymywać.

– Willian? Rozmawiałem z nim wczoraj o tym, dlaczego przybył tak późno, nie mówiliśmy jednak o przyszłości. To była bardzo pozytywna rozmowa i jestem z tego powodu szczęśliwy. Nie mam żadnego problemu z Willianem. Czy pozostanie w klubie? Tak, jestem tego bardzo pewny.

– Courtois to bramkarz Chelsea, jednak nie znam przyszłości, to zależy od klubu oraz przede wszystkim od niego. Mam nadzieję, że Thibaut nadal będzie naszym bramkarzem.

– Nie mogę doczekać się meczu na Wembley, to będzie mój pierwszy raz. Ten mecz będzie dla nas bardzo trudny, jednak chcę wygrać, ponieważ to ważne, aby zdobyć trofeum tak szybko. W tym momencie sezonu ważna jest sama gra, dlatego musimy szybko ją poprawiać.

– Czy Guardiola to mój przyjaciel? Tak, to mój przyjaciel, ale również najlepszy trener na świecie lub jeden z najlepszych. Ten mecz będzie trudny, bowiem on pracuje ze swoją drużyną dwa lata, a ja jedynie dwa tygodnie.

– Kontuzja Fabregasa? To nie jest jakiś poważny uraz, jednak nie wiem czy będzie dostępny w niedzielę. Dodatkowo piłkarze nie są jeszcze w optymalnej formie, mieliśmy dużo treningów oraz podróży. Nie osiągnęliśmy jeszcze maksymalnego poziomu, jednak postaramy się o dobrą grę oraz wynik.

– City ma podobne problemy jak my, więc nie wiem czy są przed nami jeżeli chodzi o przygotowania. Też wysłali wielu graczy na mundial, jedyną różnicą jest fakt, że Guardiola pracuje w Manchesterze od dwóch lat.

– Taki sam skład jak przedwczoraj? Nie wiem. Chcę zobaczyć dwa ostatnie treningi, wówczas podejmę decyzję. Być może jedenastka będzie podoba do tej z ostatniego meczu, może coś w niej zmienię. Podejmę decyzję po treningach.

– Jestem zadowolony z zaangażowania Davida, myślę że on będzie ważnym piłkarzem dla mnie i całej drużyny. Loftus-Cheek? Widziałem go zaledwie na dwóch treningach, więc musicie trochę poczekać na opinię.

Źródło: Football.London

 

 

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Venom
Venom

Wielu narzeka na Williana, ale moim zdaniem w tym sezonie zamknie wielu hejterom mordy.Ten system idealnie pasuje pod graczy typu jak Brazylijczyk i mam nadzieję, że pokaże to w tym roku.

Bartek
Bartek

no tak to prawda, w ustawieniu z wahadlowymi troche mniejsza role odgrywali. dlatego ostatnio nawet pedro strzela bramki. eden moze miec najlepszy sezon w karierze

Drixo
Drixo

Teraz tylko czekać na rozmowe Sarriego z belgami

Krystian
Krystian

Wolałbym wymianę z united willian-martial