Home / News / Alonso nad Emersonem?

Alonso nad Emersonem?

Maurizio Sarri miał okazję poprowadzić Chelsea już w trzech meczach, jednak nadal nie ma jasności co do pierwszej jedenastki.

Jedną z przyczyn braku klarownej sytuacji jest absencja paru zawodników spowodowana występami na Mistrzostwach Świata. Część piłkarzy nadal nie wróciła z urlopu, podczas gdy inni już zaciekle walczą o skład u nowego szkoleniowca.

Niemały ból głowy Włochowi może przynieść wybór lewego obrońcy. Zarówno Marcos Alonso jak i Emerson Palmieri są gotowi od pierwszego dnia pobytu Sarriego w Chelsea. Hiszpan zaczynał każdy z trzech meczów przedsezonowych, jednak Brazylijczyk zmieniał go w różnych momentach spotkań.

Można wywnioskować, że Alonso jest wyżej w hierarchii lewych obrońców niż Emerson i ma większe szanse na występ w niedzielnym spotkaniu z Manchesterem City o Tarczę Wspólnoty oraz w pierwszej kolejce Premier League.

Ważny we wspomnianej rywalizacji między Alonso i Emersonem będzie sparing z Lyonem, który The Blues zagrają już 7 sierpnia. Może to być ostatnia szansa dla Brazylijczyka, by pokazać się z dobrej strony od pierwszej minuty spotkania.

Źródło: chelsea-news.co

O autorze: Rafał

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Faraday
Faraday

Byle Sarri nie posadzi króla Marcosa

Bartek
Bartek

oby nie, Alonso nie radzi sobie na lewej obronie. jeszcze nie zagrał dobrze w tych sparingach