Home / News / OFICJALNIE: Sarri nowym menedżerem Chelsea!

OFICJALNIE: Sarri nowym menedżerem Chelsea!

Stało się to, co przewidywano już od pewnego czasu – Maurizio Sarri zostanie nowym menedżerem Chelsea. Niemal 60-letni Włoch będzie następcą swojego rodaka, Antonio Conte, który wcześniej rozstał się z klubem ze Stamford Bridge.

Chelsea będzie pierwszym zagranicznym klubem Sarriego, bowiem całą karierę spędził we Włoszech. Najdłużej pracował w dwóch ostatnich zespołach – Empoli oraz Napoli, gdzie nie udało mu się niestety zdobyć żadnego trofeum.

Sarri będzie jednak na pewno miło wspominany w Neapolu, bowiem na stałe wprowadził klub do czołówki ligi, a przy okazji został najlepszym menedżerem w historii klubu jeżeli chodzi o średnią punktów na mecz.

Teraz Włoch będzie starał się wprowadził ofensywny styl gry, zwany ‚SarriBall’ do Chelsea, która przecież znana jest z solidnej defensywy i szybkich kontr. Będzie to z pewnością ciekawy eksperyment.

 

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Bartek
Bartek

Oby szybko udało się wprowadzić Sarri-ball i w końcu zobaczymy ofensywna Chelsea, powodzenia Maurizio 🙂

Chelski96
Chelski96

Wkońcu! Tyle czekania ..teraz musza sie brac za ważniejsze rzeczy. TRANSFERY

Steryd
Steryd

Zobaczymy co to wniesie, oby coś dobrego 😀

Adam
Adam

No w końcu!!