Home / News / Oficjalnie: Przerwa zimowa w Premier League od sezonu 2019/20

Oficjalnie: Przerwa zimowa w Premier League od sezonu 2019/20

Premier League oficjalnie poinformowało o zmianach w systemie rozgrywania sezonu począwszy od kampanii 2019/20. W lutym zawodników czekać będzie dwutygodniowa przerwa. Jednak zarówno w pierwszy jak i w drugi weekend pauzy rozegrane zostanie po pięć spotkań angielskiej ekstraklasy.

Aby wprowadzić tą zmianę FA zgodziło się przenieść mecze piątej rundy Pucharu Anglii na środek tygodnia. Ponadto od tej rundy w przypadku remisu drużyny rozgrywać będą dogrywkę i ewentualne rzuty karne, a nie jak to było dotychczas dodatkowy, powtórzony mecz.

– To jest ważny moment dla angielskiej piłki nożnej. Naszym zdaniem zmiany przyniosą korzyści zarówno klubom jak i krajowi. – powiedział Martin Glenn, dyrektor generalny FA.

– Nie jest tajemnicą, że mamy bardzo napięty terminarz spotkań i przez ostatnie lata pracowaliśmy, aby znaleźć rozwiązanie. Cieszymy się, że znaleźliśmy sposób, aby dać zawodnikom bardzo potrzebną przerwę w środku sezonu, zachowując przy tym bardzo lubianą tradycję rozgrywania spotkań w święta Bożego Narodzenia.


Źródło: Premier League

O autorze: Borys Francuz

Lubię filmy, muzykę i ładne dziewczyny 😉. W redakcji Chelsea24News od lipca 2017 roku.

Dodaj komentarz

Please Login to comment