Home / News / Courtois: Lukaku niczym mnie nie zaskoczy

Courtois: Lukaku niczym mnie nie zaskoczy


Thibaut Courtois wypowiedział się o nadchodzącym spotkaniu z United w finale FA. Opowiedział on o grze przeciwko swojemu koledze z reprezentacji. Według niego Romelu niczym dzisiaj nas nie zaskoczy.

– Romelu nie ma przede mną żadnych tajemnic, znamy go na wylot. Jest silny, szybki, ma doskonałe strzały i dobrze gra głową. Znam jego mocne i silne strony, wiem gdzie stara się uderzyć piłkę. Jest bardzo ważny dla United, więc postaramy się go wyłączyć z meczu.

– Nie jestem zdenerwowany. To tylko zdrowa adrenalina z racji meczu na najwyższym poziomie.

– Zdobyliśmy Puchar Ligii w 2015 roku, bardzo ważne trofeum, lecz Puchar Anglii budzi większy prestiż. Jako piłkarz chcesz wygrywać trofea. Szczególnie te, których do tej pory nie masz w gablocie.

– W przeszłości, kiedy byłem młodszy oglądałem finały Pucharu Anglii. Leciały na BBC, nie pamiętam nawet kto grał.

– Zawsze gdy podchodzisz do finału, szanse wynoszą 50-50. Rok temu tak samo było w starciu z Arsenalem. Wszyscy myśleli, że jesteśmy zdecydowanymi faworytami, a okazało się inaczej.

– Plusem jest to, że jestem przyzwyczajony do gier o najwyższą stawkę. Piłkarze z mniejszym doświadczeniem bardziej się denerwują.

– Nie mogę się już doczekać!

The Mirror/ Football.london

Ranking meczu

O autorze: Marcin

Dwudziestodwuletni Częstochowianin. Kibic Chelsea, który nie cierpi angielskiego klimatu. Specjalizuję się w tłumaczeniu wywiadów i konferencji bezpośrednio z materiału wideo.

3
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Rayeh
Rayeh

No chyba że strzeli Ci pod nogami. 😡

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

To wtedy raczej bramka…

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Courtois dość pewny siebie, żeby nie żałował tego gdy wyjdzie na mecz pewny wygranej a tu kolejny blamaż.