Home / Konferencje / Conte: Udowodniłem że jestem zwycięzcą

Conte: Udowodniłem że jestem zwycięzcą

Zapraszamy na ostatnią w tym sezonie pomeczową konferencję prasową.

– Jestem usatysfakcjonowany, ponieważ to trudne zadanie wygrać Puchar Anglii. Graliśmy z mocną drużyną jaką jest Manchester United. Jesteśmy szczęśliwi. To nie było łatwe, jednak ustało się nam, cieszę się razem z fanami i piłkarzami. Zasłużyliśmy na tę wygraną. To dla nas ważne trofeum i było to trudne do osiągnięcia z kilku różnych powodów. Przewidywałem już na początku sezonu, że będzie to dla nas trudna kampania, zakończyliśmy ligę na piątym miejscu, wygraliśmy Puchar Anglii oraz odpadliśmy w półfinale Carabao Cup.

– Brak Ligi Mistrzów to nie jest dobra sytuacja dla Chelsea, trzeba to powiedzieć otwarcie. Znamy sytuację i wiemy, że piąta lokata to zasłużone miejsce. Wygraliśmy jednak ważne trofeum i pokazaliśmy zaangażowanie oraz chęć wygranej.

– Osobista satysfakcja? Na pewno nie w sytuacji, kiedy jesteś przyzwyczajony do wygrywania ligi w każdym sezonie. Ten sezon przyniósł nam kilka kłopotów, które sami sobie stworzyliśmy. W takiej kampanii zadajesz sobie masę pytań, pokazałem jednak że jestem regularnym zwycięzcą nawet podczas takiego sezonu, to daje mi większą satysfakcję niż te poprzednie wygrane.

– Moja przyszłość? Mam ważny kontrakt i jestem zaangażowany w pracę z tym zespołem. Spekulacje pojawiły się już podczas pierwszego meczu ligowego, zawsze byłem taki sam. Pojawiło się mnóstwo spekulacji, na każdej konferencji pytaliście mnie o to samo, a ja zawsze odpowiadałem wam, że jestem zaangażowany w pracę w klubie i respektuję moją umowę. Moja praca nie jest łatwa. Rozumiem jednak, że to klub podejmuje decyzję, pozytywną lub negatywną, jednak to rozumiem. Jestem menedżerem wspaniałego i utytułowanego klubu i to dobrze, że wymaga się tu dużo. Przede wszystkim należy przeanalizować czy wykonaliśmy maksimum czy nie, mamy taką grupę piłkarzy jaką mamy. Posiadam ogromny szacunek do klubu i wiem, że zarząd podejmie najlepszą decyzję, a ja będę pierwszym, który ją zaakceptuje. Po tych dwóch sezonach zawsze będę kochał ten kolor, fanów oraz klub. Nawet jeżeli moja przyszłość nie będzie związana z tym miejscem.

– Czy Morata zasłużył na powołanie do kadry? Oczywiście, on jest w dobrej formie, jednak dzisiaj musiałem podjąć ważną decyzję. Postawiłem na piłkarza lepszego fizycznie jakim jest Giroud. Alvaro to ważny piłkarz, jednak to już nie moje zadanie, aby powołać go do reprezentacji. Kiedyś pracowałem w kadrze, nie jest łatwo wygrać grupę piłkarzy na turniej.

– Co chciałbyś usłyszeć od klubu? Myślę że przez te dwa lata klub poznał mnie dobrze. Jeżeli chcą nadal ze mną pracować to wiedzą doskonale, że ja też tego chcę. Mój cel jest od zawsze taki sam, pracuję aby zbudować mentalność piłkarzy. Nie zamierzam się zmieniać, byłem taki jako piłkarz, jestem jako menedżer. Jestem naturalnym zwycięzcą, pokazałem to w Anglii, kiedy obejmowałem klub na dziesiątym miejscu, pokazałem to także dzisiaj. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Dałem temu klubowi dwa trofea w dwa lata.

Źródło: Football.London

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

13
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Sałata
Jerzy Sałata

Bardzo fajna wypowiedz. Chyba można ją traktować jako pożegnanie.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

W końcu!

JayKeyM
JayKeyM

Nie wiem czemu nikt nie patrzy na to że skład Chelsea jest tak naprawdę do dupy na tle innych a jednak i tak mamy Puchar Anglii w gablocie.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Zawsze wierzyłem w piłkarzy Chelsea, ale w tym sezonie nie mogłem darzyć Conte jakaś wielką sympatia.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Jeżeli koleś mówi, że Morata zasłużył na powołanie do kadry to jest śmieszny.

Michal
Michal

Trochę mi się smutno zrobiło, bo to raczej pożegnanie. Szkoda może zarząd jak i on nauczyliby się parę rzeczy na własnych błędach i następny sezon wyglądałby lepiej niż ten. Trzeba też na to spojrzeć z innej strony, obecna Chelsea ma chyba jeden ze słabszych składów w całej historii a i tak udało się wygrać 2 trofea. No, ale najlepszą opcją jest chyba odejście. Piłkarze tacy jak Michy, Luiz, Willian i Hazard będą chcieli odejść a jeśli zostanie to co wtedy? Będzie jeszcze gorzej. To wszystko źle się potoczyło mam nadzieję, że Conte odnajdzie się w swojej kolejnej pracy.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Następny sezon by wyglądał inaczej – zupełnie gorzej niż ten obecny.

Machine
Machine

Legenda.

Rayeh
Rayeh

Co? Hahahahaha. Obok legend to on co najwyżej stał, ale one odeszły. Lampard i Terry. Z Mourinho bym się zgodził, ale on? Acelottiego też nazwiesz Legendą? Tyle samo wygrał.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Mou też nie nazwałbym legendą niestety. Ale zgadzam się co do Lamparda, Terrego i Drogby.

Rayeh
Rayeh

Porównałem tylko do Conte. Jeśli nazywamy Conte Legendą, to Mourinho jest już kimś takim, komu trzeba pomnik postawić. xD

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

A to się zgadzam uprzejmie 🙂

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Ośmieszasz się dzieciaku….Chyba, że mówisz o JT.