Home / News / Giroud: Mamy jakość, aby pokonać Manchester United

Giroud: Mamy jakość, aby pokonać Manchester United

Olivier Giroud chce przynieść szczęście Chelsea w sobotnim finale Pucharu Anglii. Francuz, który zdobył w kwietniu kluczową bramkę na Wembley, chce wygrać FA Cup po raz czwarty.

W ubiegłym sezonie The Blues ulegli w finale Kanonierom, których barwy reprentował Giroud, powiększając swoją imponującą serię meczów bez porażki na Wembley do dziewięciu spotkań. Napastnik przyznaje, że wykorzystał tę wygraną do żartowania ze swoich nowych kolegów z drużyny.

– Dokuczałem im tym. Kiedy przyjechałem w styczniu, wciąż byli na mnie trochę źli, ale powiedziałem: „Mam nadzieję, żę będziemy kontynuować tę serię, ponieważ mogę pokonać każdą drużynę na Wembley i przynieść wam szczęście- miejmy nadzieję, że to zrobimy”

– Byłem niepokonany na Wembley od 2012 roku, oczywiście najpierw z Arsenalem, a następnie z Chelsea w półfinale. Mam nadzieję, że po finale również będę niepokonany. To dobra passa i chce ją podtrzymać.

– Teraz jestem graczem Chelsea i znów chcę wygrać. Nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, że Manchester United jest faworytem finału. Szanse są 50-50.

– Manchester United spisał się dobrze w wyścigu o tytuł, ale nasze mecze przeciwko nim były wyrównane. Wygraliśmy jeden i oni wygrali jeden. Wiemy, że posiadamy jakość, aby wygrać to spotkanie.


Źródło: Daily Mail

Ranking meczu

O autorze: Adam Dwornicki

Psychofan angielskiego futbolu, kinomaniak i stały bywalec siłowni. Prawdopodobnie najsilniejsza jednostka w redakcji.

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Oby szczęście Giroud pomogło klubowi i graczom Chelsea podczas finałowego spotkania.