Home / News / Fabregas: Chcemy dać naszym fanom powód do świętowania

Fabregas: Chcemy dać naszym fanom powód do świętowania

Cesc Fabregas uważa, że zwycięstwo w finale FA Cup w sobotę będzie doskonałym sposobem na podziękowanie kibicom Chelsea za wsparcie w sezonie.

– Chcemy wygrać. W piłce nożnej, kiedy wygrywasz to jesteś najlepszy, a kiedy przegrywasz to ludzie w ciebie wątpią. To proste. O ile mówimy o pięknej grze, którą kocham, w dzisiejszych czasach chodzi tylko o zwycięstwo. Niestety, ludzie zapominają czy stało się to w sposób dobry, szczęsliwy czy defensywny.

– Musimy zagrać tak jak w ostatnich kilku meczach. Oczywiście nie mam na myśli ostatnich dwóch meczów, mimo że przeciwko Huddersfield mieliśmy wielkiego pecha i robiliśmy co tylko mogliśmy.

– W ciągu ostatnich dwóch lat pracowaliśmy z Antonio nad tym samym, więc wiemy dokładnie, co chcemy zrobić, ponieważ powtarzamy to każdego dnia. Musimy przenieść to na boisko i miejmy nadzieję, że uda się odnieść zwycięstwo.

The Blues zostali pokonani w finale FA Cup w zeszłym roku, przegrywając 2:1 z Arsenalem, a Fabregas powiedział, że ważne będzie to, aby tym razem dobrze rozpocząć spotkanie.

– Wiem tylko, że w zeszłym sezonie nie graliśmy dobrze w finale Pucharu Anglii. Byłem na ławce i pamiętam trenera, który kazał mi się rozgrzewać po sześciu minutach, więc kiedy trener to robi, oznacza to, że widzi coś złego od samego początku.

– Musimy mieć przekonanie, że od początku tego roku nasza gra jest na najwyższym poziomie, ponieważ jest to jedna gra, która może zdecydować czy jesteś mistrzem czy nie. To był dla nas trudny sezon, dlatego zakończenie go na dobrym poziomie będzie dobre dla klubu, fanów i nas samych.

Eden Hazard był znakomity w półfinałowym zwycięstwie nad Southampton, a Fabregas wierzy, że jest szansa na wygraną z Manchesterem United, jeśli zespół pomoże Belgowi w rozegraniu równie dobrego meczu.

– On jest fantastycznym zawodnikiem i w tym dniu może być nie do zatrzymania. Musimy zapewnić mu odpowiednią pomoc i sprawić, aby czuł się komfortowo. Mam nadzieję, że będzie mógł pokazać swoją magię i dać nam dobry wynik, ponieważ bedziemy tego potrzebować.

– Ważne jest, aby dać naszym fanom powód do świętowania. Dla mnie i dla graczy jest to bardzo ważne, ponieważ oni są tymi, którzy jeżdżą za nami w Anglii, Europie i w każde inne miejsce, śpiewają nasze imiona i są nam wierni. Myślę, że zdecydowanie na to zasługują.


Źródło: Chelsea FC

Ranking meczu

O autorze: Adam Dwornicki

Psychofan angielskiego futbolu, kinomaniak i stały bywalec siłowni. Prawdopodobnie najsilniejsza jednostka w redakcji.

5
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Dajcie nam powód do tego, żeby się nie wstydzić obecnego sezonu. Świętować nie mamy powodu…

Krystian
Krystian

Oby wygrali

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Muszą, choć w tym sezonie wiele takich meczy było.

Krystian
Krystian

Czyli wszystko wiecie, teraz tylko dobrze to zróbcie

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Oni zawsze wiedzą a wychodzi jak zwykle xD