Home / News / Chalobah: Sarri to świetny menadżer

Chalobah: Sarri to świetny menadżer

Były zawodnik Chelsea, Nathaniel Chalobah powiedział, że The Blues będą pracować nad wieloma aspektami taktycznymi, jeśli Maurizio Sarri przejmie pracę Antonio Conte. Anglik pracował z Sarrim w Napoli w sezonie 2015/16.

– On jest świetnym menadżerem. Jego umiejętności taktyczne są prawodpodbnie największe ze wszystkich trenerów, z którymi pracowałem. Jeśli chodzi o jego zarządzanie, uważam, że jest dobre. We Włoszech jest 11 zawodników na ławce i trudno uszczęśliwić wszystkich.

– Prowadził romowy ze swoimi graczami, a kiedy wszedłeś do jego biura, był bardziej otwarty na rozmowę. Pomagał mi kiedy byłem w Napoli, przeprowadził ze mną kilka rozmów na temat tego co miałem robić. Kilka razy stracił cierpliwość, kiedy próbował coś wyjaśnić, a ja nie rozumiałem.

– On jest miłym facetem i bardzo angażuje się w swoją pracę. Wiedział jak taktycznie zatrzymać naszego przeciwinika- to było coś nad czym pracowaliśmy każdego dnia.

– Wszystko było techniczne, sesje trwały około 40 minut, a ty byłes zmęczony. To było tak: ‚To jest sposób w jaki chcę, żebyś grał. To jest sposób w jaki pokonasz ten zespoł i w jaki go zatrzymasz.’

– [o rutynowych ustawieniach Napoli pod wodzą Sarriego] To było trudne. Mają 10 różnych sygnałów i dali mi kartkę do nauczenia po pierwszym dniu. Poczułem się zagubiony. Trener bardzo się niecierpliwił, ponieważ spodziewał się, że szybko to opanuję. Stałem za Hamsikiem i podążałem za nim, aby zobaczyć, co robi.

– Opanowałem to dopiero po dwóch miesiącach, ponieważ było tak wiele sygnałów, a ty musiałeś być dokładnie w tym miejscu, w którym chciał, abyś był. To była ciężka praca.

Napoli jest teraz jednym z najbardziej ekscytujących zespołow. Chalobah nie jest zaskoczony uznaniem dla Sarriego, biorąc pod uwagę ciężką pracę Włocha na treningach.

– Myślę, że wiele zależy od menadżera, ponieważ to on ustala w jaki sposób chce, aby grał zespoł. On jest bardzo klarowny co do tego, w jaki sposób chce wszystko robić.

– Jeśli zagrałbym podanie, które trafiłoby do kogoś innego, niż powinno, on by zwariował. Jeśli ktoś zagra wolne podanie, on powie, że chce, aby było szybsze. Pokazuje to tydzień po tygodniu, kiedy grają mecz. To świetny materiał do obejrzenia.


Źródło: football.london

Ranking meczu

O autorze: Adam Dwornicki

Psychofan angielskiego futbolu, kinomaniak i stały bywalec siłowni. Prawdopodobnie najsilniejsza jednostka w redakcji.
Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Rayeh
Rayeh

Marzenie.

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Poszła dzisiaj pogłoska, że Sarri podpisał nowy kontrakt z Napoli…

Krystian
Krystian

Tez o tym słyszałem

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Raczej nierealne by Sarri został naszym trenerem.

Krystian
Krystian

Ja uważam ze to 60/40 ze zostanie w napoli

Krystian
Krystian

Skoro mowa o chalobahu, to szkoda ze stracił pół sezonu przez kontuzje