Home / News / Christensen: Świetnie się gra na dużej scenie

Christensen: Świetnie się gra na dużej scenie

Andreas Christensen w tym sezonie odnosił sukcesy na Wembley (2 kolejka Premier League), Duński defensor chce zebrać jak najwięcej szczęśliwych wspomnień grając w sobotę przeciwko Manchesterowi United w ramach finału FA Cup.

The blues są w finale tych rozgrywek drugi raz z rzędu, jednak rok temu polegli przeciwko Arsenalowi, lecz jeżeli uda im się wygrać tym razem, będzie to ich ósme trofeum w historii.

Christensen, który w ostatnim tygodniu odebrał od klubu nagrodę najlepszego młodego piłkarza roku, zagra na Wembley pierwszy raz od meczu z Tottenhamem wygranym 2-1 przez jego klub, 22-latek pozytywnie wspomina tamten mecz i chciałby powtórzyć zwycięstwo na tym stadionie już w weekend:

– To był mój pierwszy mecz od pierwszych minut w tym sezonie i zagraliśmy dobre spotkanie z Tottenhamem. Kiedy grasz na Wembley możesz sobie wyobrazić jak duży jest to stadion i nawet boisko wydaje się większe. To stadion stworzony do wielkich finałów i czujesz się dobrze grając tam. Atmosfera na nim jest cudowna.

– Dorastając w innym kraju, oraz patrząc na Anglię nie wiesz jakie rozgrywki są najważniejsze, kiedy się tu przeprowadzisz rozumiesz, które są najlepsze a FA Cup jest jednymi z nich.

Gdy Chelsea i Manchester United mierzyli się w Premier League, Andreas zagrał dobry mecz kiedy Czerwone Diabły zawitały na Stamford Bridge, a to spotkanie skończyło się zwycięstwem The Blues po bramce Alvaro Moraty:

– Zagrałem bardzo dobry mecz. Było to doświadczenie, które chcesz powtórzyć.

Zapytany jakiego meczu oczekuje w sobotę odpowiedział:

– Tego samego. Spodziewam się ciasnej gry, ale mam nadzieję, że poprowadzi nas to do zwycięstwa. Tak jak my mają dobry zespół, więc spodziewam się wielkiego meczu, ale my cieszymy się z takich meczy i oczekujemy ich z niecierpliwością. Mam nadzieję że odniesiemy sukces i na koniec sezonu sięgniemy po ważne trofeum.

W swoim przełomowym sezonie, Duńczyk został już nagrodzony za swoje osobiste występy i wyjaśni jaki wpływ na zakończenie sezonu miało by zdobycie FA Cup:

– Byłem tu gdy wygrywaliśmy Premier League i puchar ligi w 2015 roku, ale tym razem czułbym się bardziej częścią tego sukcesu, ponieważ gram regularnie. Czułem się częścią tamtego triumfu ponieważ trenowałem z pierwszą drużyną, lecz jeżeli nie grasz regularnie to nie to samo. Wtedy jako młody gracz zagrałem w kliku meczach, więc było by to pierwsze trofeum jakie zdobyłem, w którym naprawdę bym się poczuł częścią sukcesu.


Źródło:ChelseaFC

Ranking meczu

O autorze: Kacper

Oglądanie Chelsea grającej ofensywnie to chyba moje największe marzenie.
Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Krystian
Krystian

To coś wielkiego dla młodego piłkarza. Najważniejsze żeby się rozwijał i uczył na błędach

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Mam wrażenie, że nie uczy się na błędach…

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Miejmy nadzieję, że tych sukcesów na Wembley i innych stadionach w przyszłym sezonie będzie o wiele więcej.