Home / News / Chelsea gubi punkty z Huddersfield

Chelsea gubi punkty z Huddersfield

Powiedzieć, że przed tym meczem sytuacja Chelsea była ciężka to jak nie powiedzieć nic, jednak po dzisiejszym remisie z Huddersfield ta sytuacja stała się ekstremalnie trudna. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Tottenham wygra swój mecz i na dobre ucieknie już zawodnikom The Blues.

Zakładając że wynik Spurs się utrzyma, Chelsea musi wygrać ostatnie spotkanie z Newcastle, a na dodatek Liverpool musi przegrać w domowym meczu u siebie.

Wracając jednak do dzisiejszego spotkania – Huddersfield nie chciało nawet sprawiać wrażenia, że przyjechali na Stamford Bridge po coś więcej niż po remis. Taki bowiem rezultat dawał im utrzymanie w Premier League i to właśnie było ich celem. Bramka na 1-0 dała im jeszcze korzystniejszą sytuację, bowiem mogli wówczas bronić mając w głowie to, że nawet jedna bramka nie zabierze im korzystnego rezultatu.

Najbardziej bolesne było to, że bramka dla Huddersfield była do uniknięcia – Rudiger złamał linię spalonego, a Caballero niepotrzebnie wychodził. Wyrównanie dał Marcos Alonso, który został nastrzelony piłką w twarz, jednak trzeba oddać Hiszpanowi że ponownie doskonale odnalazł się w jedenastce rywala. Mimo naporu The Blues przez całą drugą połowę nie udało się jednak zdobyć drugiej bramki.

Huddersfield już oficjalnie utrzymuje się w lidze, a Chelsea musi spoglądać na Anfield w oczekiwaniu na coś nieoczekiwanego, czyli wygraną Brighton.

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Vhfhh
Vhfhh

Mam nadzieję że przyjdzie Enrique ściągnie Lewego i Baileya w miejsce Moraty i Pedro-Wiliana bo to tragiczne

Eliaquim
Eliaquim

Wywalic Williana? To jest jeden z niewielu, któremu zależy. Nie grał wczoraj dobrze, ale i tak w tym sezonie byl tym który próbował. O Enrique juz pisałem więc bez sensu sie powtarzać.

Krystian
Krystian

Można powiedzieć, ze gdyby nie messi suarez i neymar, enrique do tej pory nic by nie wygrał

hysio
hysio

No to do zobaczenia w czwartki wieczorem. 🙁

JayKeyM
JayKeyM

To jest ta walka o top4?

Lukasz
Lukasz

Pedro dno I fabregas wywalic dziadostwo

Krystian
Krystian

Zgadzam sie

XYX
XYX

Najpierw wyjebać tego patałacha Christensena. Zajebał min 15 pkt w tym sezonie tymi głupimi błędami

Krystian
Krystian

Byliśmy bardzo nie skuteczni w ataku 🙁 Przeważaliśmy całe spotkanie, ale co z tego, skoro nie mogliśmy złamać obrony huddersfield. Bronili się dzielnie i ugrali czego potrzebowali do utrzymania

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Szkoda takiego obrotu sprawy, szkoda że nie wyszliśmy najmocniejszym składem.

Krystian
Krystian

Conte zawalił taktycznie