Home / News / Chelsea gubi punkty z Huddersfield

Chelsea gubi punkty z Huddersfield

Powiedzieć, że przed tym meczem sytuacja Chelsea była ciężka to jak nie powiedzieć nic, jednak po dzisiejszym remisie z Huddersfield ta sytuacja stała się ekstremalnie trudna. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Tottenham wygra swój mecz i na dobre ucieknie już zawodnikom The Blues.

Zakładając że wynik Spurs się utrzyma, Chelsea musi wygrać ostatnie spotkanie z Newcastle, a na dodatek Liverpool musi przegrać w domowym meczu u siebie.

Wracając jednak do dzisiejszego spotkania – Huddersfield nie chciało nawet sprawiać wrażenia, że przyjechali na Stamford Bridge po coś więcej niż po remis. Taki bowiem rezultat dawał im utrzymanie w Premier League i to właśnie było ich celem. Bramka na 1-0 dała im jeszcze korzystniejszą sytuację, bowiem mogli wówczas bronić mając w głowie to, że nawet jedna bramka nie zabierze im korzystnego rezultatu.

Najbardziej bolesne było to, że bramka dla Huddersfield była do uniknięcia – Rudiger złamał linię spalonego, a Caballero niepotrzebnie wychodził. Wyrównanie dał Marcos Alonso, który został nastrzelony piłką w twarz, jednak trzeba oddać Hiszpanowi że ponownie doskonale odnalazł się w jedenastce rywala. Mimo naporu The Blues przez całą drugą połowę nie udało się jednak zdobyć drugiej bramki.

Huddersfield już oficjalnie utrzymuje się w lidze, a Chelsea musi spoglądać na Anfield w oczekiwaniu na coś nieoczekiwanego, czyli wygraną Brighton.

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

11
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Vhfhh
Vhfhh

Mam nadzieję że przyjdzie Enrique ściągnie Lewego i Baileya w miejsce Moraty i Pedro-Wiliana bo to tragiczne

Eliaquim
Eliaquim

Wywalic Williana? To jest jeden z niewielu, któremu zależy. Nie grał wczoraj dobrze, ale i tak w tym sezonie byl tym który próbował. O Enrique juz pisałem więc bez sensu sie powtarzać.

Krystian
Krystian

Można powiedzieć, ze gdyby nie messi suarez i neymar, enrique do tej pory nic by nie wygrał

hysio
hysio

No to do zobaczenia w czwartki wieczorem. 🙁

JayKeyM
JayKeyM

To jest ta walka o top4?

Lukasz
Lukasz

Pedro dno I fabregas wywalic dziadostwo

Krystian
Krystian

Zgadzam sie

XYX
XYX

Najpierw wyjebać tego patałacha Christensena. Zajebał min 15 pkt w tym sezonie tymi głupimi błędami

Krystian
Krystian

Byliśmy bardzo nie skuteczni w ataku 🙁 Przeważaliśmy całe spotkanie, ale co z tego, skoro nie mogliśmy złamać obrony huddersfield. Bronili się dzielnie i ugrali czego potrzebowali do utrzymania

Konrad Kaldyński
Konrad Kaldyński

Szkoda takiego obrotu sprawy, szkoda że nie wyszliśmy najmocniejszym składem.

Krystian
Krystian

Conte zawalił taktycznie