Comeback z Southampton – Giroud zalicza wejście smoka!

Do sześćdziesiątej minuty meczu Southampton prowadził 2-0 i nic nie wskazywało na to, że cokolwiek w tym meczu się zmieni. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, jednak wówczas na boisku pojawił się Olivier Giroud, który został katem Southampton.

Już dziesięć minut po wejściu Giroud popisał się pierwszym trafieniem, po podaniu Alonso uderzył głową obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Tuż po nim swoje trafienie zaliczył Hazard, który wykorzystał dośrodkowanie Williana. Southampton czuło, że tracą kontrolę nad spotkaniem, czego ostatecznym dowodem była druga bramka Giroud, kiedy to Francuz wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala.

O ile sam wynik jest korzystny, to gra The Blues pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie do momentu wejścia rosłego napastnika. Do 60 minuty to gospodarze byli zdecydowanie lepszą drużyną, jednak to Chelsea ostatecznie zwycięża.