Willian: Musimy być bezwględni

Na konferencji przed rewanżowym spotkaniem z Barceloną pojawił się Willian. Planowo miał wystąpić Kante, ale w ostatniej chwili Brazylijczyk go zastąpił i odpowiedział na szereg różnych pytań.

– Jestem szczęśliwy gdy ludzie mówią o mnie dobrze. Mamy naprawdę ciężki mecz jutro. Barcelona z pewnością będzie miała wiele posiadania piłki.

– Jestem zadowolony ze swoich ostatnich występów, z tego, że strzelam, ale wciąż chcę więcej. Barcelona to duży klub, tak jak my. Jutro chcemy wykonać swoje zadanie i przejść do ćwierćfinału.

– Czy mamy większą szansę awansować do następnego sezonu Ligi Mistrzów przez wygranie jej teraz, niż przez miejsce w TOP4? To całkiem dwie inne ligi. Wciąż liczymy się w walce o TOP4, ale też skupiamy się na przejściu Barcelony. To jest nasza mentalność, chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy.

– Messi? Znamy jego zalety, tak jak i Barcelony. Jest wielki, potrafi zrobić co tylko chce na boisku, musimy się przygotować, aby go powstrzymać, a także jego zespół.

– Oglądałem mecz z 2012 roku, ale każde spotkanie ma swoją inną historię. Jutrzejszy występ to inna bajka, aby przejść musimy zagrać perfekcyjnie z piłką jak i bez niej. To najważniejsza sprawa.

– Plan na mecz mamy taki jak na Stamford Bridge. Wiemy, że Barcelona lubi grać z piłką. Ale, tak jak mówiłem, jak będziemy mieli my futbolówkę, musimy być bardziej bezwzględni. Bez piłki musimy grać bliżej siebie, jak w Londynie. Wiemy, że boisko na Camp Nou jest wielkie, najpierw musimy nie stracić gola, później sami musimy umieścić piłkę w bramce.

– Kontuzja Iniesty? To świetny piłkarz, ale poza nim wciąż mają wiele graczy, którzy potrafią wykonać fantastyczną pracę. Myślę, że musimy zrobić to samo co na Stamford Bridge, bo naprawdę chcemy przejść dalej.


Football London

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o