Przyszłość defensywą stoi!

Bycie fanem Chelsea nie jest łatwe w tym sezonie, a w ostatnich latach to sinusoida. Są jednak rzeczy, z których należy być dumnym. Niewiele rzeczy tak bardzo mnie cieszy jak potencjał Chelsea w linii obrony. To chyba tutaj mamy najmniejszy problem jeżeli chodzi o kolejne sezony, zwłaszcza na środku defensywy.

Niezależnie od tego, czy w kolejnych latach grać będziemy trójką środkowych defensorów czy jednak dwójką, tak mamy tam odpowiednich ludzi i co ważne – ludzi którzy mogą grać jeszcze 10 lat i więcej.

Pierwszym z nich jest oczywiście Andreas Christensen, który w ostatnich meczach popełnia błędy, ogromne błędy. To jednak nie zmienia faktu, że w przekroju całego sezonu jest chyba najlepszym stoperem The Blues, a jedyny gracz, którego można z nim równać to Cesar Azpilicueta, chociaż on także miał gorsze mecze.

Już w kolejnym sezonie do pary z Duńczykiem można zestawiać Kurta Zoumę, który był już regularnym graczem pierwszej jedenastki Jose Mourinho, potem przytrafiła mu się koszmarna kontuzja, po której już nie ma śladu. Francuz został wypożyczony do Stoke, gdzie został prawdziwą gwiazdą. Fani klubu walczącego o utrzymanie są zachwyceni stoperem. Ciężko jednak mu się wykazać w tak słabej drużynie, a mimo to ze wszystkich stron płyną pochwały na temat gry tego gracza.

Nie tylko ta dwójka może być kluczowa w przyszłości. Nie możemy zapominać bowiem o Ethanie Ampadu, mało kto mógł przypuszczać latem, że ten młodzieniec sprowadzony z Exeter tak szybko zaskarbi sobie sympatię fanów. Każdy myślał, że to kolejny młodzik, który spędzi wiele lat na wypożyczeniu. Trzeba jednak przyznać, że Antonio Conte dał malutką szansę temu piłkarzowi, a on ją całkowicie wykorzystał. Niepełnoletni piłkarz wykazywał się ogromną dojrzałością w swojej grze i już teraz aspiruje do tego, aby dostawać drobne szanse od pierwszych minut. Kiedy Ethan nie jest w kadrze pierwszej drużyny, to czaruje w drużynie rezerw, gdzie z miejsca stał się prawdziwym liderem. To właśnie Walijczyk jest jednym z ojców świetnych wyników juniorskich ekip The Blues. Gdybym musiał jednak do czegoś przyczepić się w grze młodego stopera, to byłby to zdecydowanie fakt, że nie wykorzystuje jednego ze swoich największych atutów, kiedy gra dla pierwszej drużyny. Chodzi o długie podania, którymi czaruje w zespołach młodzieżowych, Ethan niejednokrotnie zabiera się z piłką, aby posłać kilkudziesięciometrowe zagranie na nos do swojego partnera.

Marzy mi się, aby właśnie ta trójka stanowiła o sile linii obrony w kolejnych sezonach The Blues. Naturalnie nie stanie się to już w kolejnym sezonie – a na pewno nie w przypadku Ampadu – jednakże za 2-3 lata to właśnie na nich powinna być budowana defensywa klubu.

Widzę w tych graczach także piłkarzy, którzy mogliby budować tożsamość Chelsea. Kurt Zouma jest graczem The Blues już kilka lat i wydaje się, że bardzo dobrze czuje się w tym zespole. Andreas Christensen trafił do klubu mając 15 lat, a Ethan Ampadu był rok starszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grali w Chelsea minimum 10 kolejnych sezonów. Tak aby fani mogli byś świadkami narodzin kolejnych legend pokroju Terry’ego. Dlatego mam nadzieję, że będziemy chuchać i dmuchać na to trio, a oni będą odwdzięczać się nam wspaniałą grą przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o