Gallas: Potrzebujesz lidera w szatni, jeśli drużynie nie idzie

William Gallas jest zachwycony grą Andreasa Christensena. Jednakże były obrońca Chelsea ma dla młodego Duńczyka kilka rad. Jeżeli chce być topowym defensorem i legendą klubu, musi naśladować Johna Terry’ego – musi dużo więcej krzyczeć na boisku. Według niego musi on więcej rozmawiać i komunikować się z kolegami. Musi dyrygować defensywą tak, jak to robił John. Przede wszystkim Andreas nie może cały czas przeżywać popełnionych błędów.

– Jest nadal bardzo młody, a to co robi jest niesamowite. Jest głównym środkowym obrońcą i każdy zawodnik na tej pozycji czasem popełnia błędy – nawet najlepsi. Nie obawiam się o niego, kiedy go widzisz, nie boisz się, że zagra niedojrzale.

– Bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Wie jak rozmawiać z kolegami z zespołu. Trzeba tylko uwierzyć w niego i w to, że nie popełni tego samego błędu w następnym meczu. W przyszłości będzie jednym z najlepszych.

– Trzeba określić, czy Duńczyk bardziej pasuje do systemu z dwójką czy trójką środkowych obrońców. W tym momencie i tym ustawienia wygląda bardzo dobrze. Nie wiem jak by wyglądał tylko z jednym środkowym obrońcą obok.

– To pokazuje jak mocna jest akademia Chelsea. W obecnych czasach musisz wydać fortunę by sprowadzić klasowych piłkarzy. Lecz wydane pieniądze wcale nie robią Cię dobrym piłkarzem.

– Z racji na jego wiek, nie ma potrzeby zrzucania mu na barki całej odpowiedzialności. Miałem okazję spotkać się z nim w Cobham, jest bardzo dojrzały.

– Wiem, że osiągnie bardzo dużo w swojej karierze. Jeśli posłucha doświadczonych obrońców to będzie miał szansę być jednym z najlepszych. Pomoże mu w tym bycie bardziej stanowczym na boisku, musi być liderem linii defensywy. Nie może się bać podnieść głosu na kolegów. Najważniejsza w piłce jest komunikacja.

Odniósł się również do gry Chelsea w obecnym sezonie.

– Myślę, że zdali sobie sprawę, że nie będzie tak łatwo jak rok temu. W poprzednim sezonie cały czas byli skupieni na lidze. Było prościej bez dodatkowych spotkań w Lidze Mistrzów lub Europy.

– W tym sezonie muszą zakwalifikować się do Ligii Mistrzów. Nie będzie łatwo patrząc na formę topowej czwórki.

– Potrzebujesz liderów w szatni, w momencie jeśli drużynie nie idzie. Potrzebujesz kogoś, kto wydrze się na słabo grający zespół. To dlatego Terry był doskonałym kapitanem. To on na nas krzyczał a my go słuchaliśmy.

– Nawet kiedy John był młodszy, zawsze miał pozycję lidera i my to szanowaliśmy. To była pierwsza linia frontu. Wiedzieliśmy, że możemy iść na wojnę z takim żołnierzem. On wskazuje drogę i dyryguje.


goal

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o