Cahill: Nigdy nas nie skreślajcie

Gary Cahill odniósł się do fali krytyki, która spłynęła na zespół. Ponadto podkreśla, że takiego zespołu jak Chelsea nie warto skazywać na porażkę już przed meczem. Jest w tym sporo racji, kapitan The Blues pamięta przecież kampanię w 2012 roku, kiedy to sięgnął razem z zespołem po trofeum Ligi Mistrzów.

– Możesz mieć wzloty i upadki. Mówię teraz o sobie, kiedy jestem na dnie, zawsze się od niego odbijam. To samo jest z moim klubem.

– Pojedziemy tam z pewnością siebie oraz wiarą w dobre show. Damy z siebie wszystko by tylko awansować do kolejnej rundy.

– Jesteśmy opanowani. Zmierzymy się z światowej klasy rywalem. Wiemy, że musimy być gotowi na takie starcia.

Cahill wspomniał jeszcze o doświadczeniach sprzed 6 lat:

– Żaden fan Chelsea nie musi mi przypominać o tamtym meczu. To było spotkanie jedno na milion. Po prostu pokazaliśmy co może się stać, gdy wszystko jest przeciwko tobie, a ty i tak trenujesz i pracujesz. Musimy to zapamiętać.

– Gdy przyszedłem do klubu w 2012 roku wszystko się waliło, ale wtedy wygraliśmy zarówno Ligę Mistrzów jak i Puchar Anglii.

– Teraz więc gdy słucham jak ludzie gadają o piłkarzach i o zespole, to dla mnie po prostu hałas, nic ważnego. Odcisnąłem piętno na historii klubu w ciągu tych 6 lat. Było dużo było wzlotów i upadków, ale zawsze wracaliśmy.


Evening Standard

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o