Wise: Eden Hazard jest bezcenny dla Chelsea

Ogromne umiejętności Edena Hazarda czynią go wręcz bezcennym dla Chelsea, mówi były kapitan klubu Dennis Wise. Po tym, jak wrócił do gry, po kontuzji kolana znów stał się wybitną postacią dla Chelsea, bezpośrednio przyczyniając się do 24 bramek dla The Blues w tym sezonie. Po wybitnym występie przeciwko West Bromowi wygranym 3:0, Eden zdecydowanie udowodnił, że jest zawodnikiem na światowym poziomie.

„Jego występy dla Chelsea, po tym jak wrócił z kontuzji są absolutnie zjawiskowe.” powiedział Wise.

„On jest, jak człowiek orkiestra,  pokazał to szczególnie w meczu z West Bromem, strzelając im dwie bramki.”

 „On tworzy coś, czego inni zawodnicy nie potrafią. Myślę, że jest światowej klasy graczem i tylko od niego zależy co z tym zrobi i czy będzie chciał wejść na jeszcze wyższy poziom. Tylko czas nam to pokaże, ale niektóre rzeczy, które robi z piłką są wręcz zatrważające.”

Wygrana Chelsea nad West Bromem, sprawiła, że The Blues wrócili do top cztery, odciąża to nieco presję nad Antonio Conte, któremu nie powodziło się w ostatnich tygodniach. Wise uważa, że przyszłość Conte nie jest pewna, a wyniki na koniec sezonu mogą zadecydować o tym, czy Włoch zostanie na kolejny rok.

„Myślę, że przyszłość Conte rozwikła się do końca sezonu.” mówi Wise

„Jeśli zdołają zajść daleko w Lidze Mistrzów, zakwalifikować się do niej i wygrają FA Cup, to Conte znajdzie się w dobrej i bezpiecznej pozycji.”

„Natomiast jeśli nie dostaną się do Ligi Mistrzów i nie wygrają żadnego trofeum, to oczywistym jest, że sezonu nie będą mogli zaliczyć do udanych, wydano dużo pieniędzy, zatem zarząd będzie musiał pomyśleć nad przyszłością.”


Źródło: Sky Sports

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz