O tym jak ciężko jest być kibicem Chelsea

Chyba jednogłośnie wszyscy sympatycy The Blues mogą stwierdzić, że przez ostatnie tygodnie Nasze niebieskie serca po raz kolejny krwawią. Wczorajsza kompromitacja siedzi we mnie niesamowicie mocno, bowiem ukazała wszystkie braki i wady, które Chelsea FC posiada. Od pewnego czasu mam wrażenie, że przeżywamy nie małe Deja-vu. Mowa o sezonie 15/16, gdzie pożegnaliśmy się z Jose Mourinho po wcześniej zdobytym mistrzostwie. Teraz również mamy do czynienia z sytuacją, w której rok temu zdobyliśmy mistrza, a obecnie jest źle, bardzo źle. Oczywiście nie można porównywać tych 2 sezonów, ponieważ wtedy zajmowaliśmy 15 miejsce, aktualnie w dalszym ciągu jesteśmy w TOP4, ale widmo meczy z oboma Manchesterami oraz Ligi Mistrzów z Barceloną chyba nie tylko mnie napawa conajmniej lekką dozą niepewności. Antonio Conte się pogubił. Zmiany kadrowe na aktualną kampanie już teraz możemy śmiało określić jako nietrafione. Nie będę tutaj poruszał tematu sprzedaży Matica czy relacji z zarządem, jestem w grupie osób, które twierdzą, że wina leży po obu stronach. Najbardziej boli mnie fakt, że klub utknął w miejscu, w martwym punkcie, w sytuacji bez wyjścia.

Szanowny Pan Abramowicz od dłuższego już niestety czasu pokazuje, że Chelsea przestała być dla niego atrakcyjną zabawką, a stała się gratem w szafie, który został upchnięty na sam koniec brudnych skarpetek. W Naszych działaniach od lat brak jakiegokolwiek planu przyszłościowego, liczy się tu i teraz, a owocami takiej „filozofii” jest właśnie aktualna sytuacja. Conte popełnił wiele błędów, jego postawa irytuje mnie niesamowicie, uważam, że po części sam jest sobie winien. Fala krytyki, która w niego uderza była przez Antonio podsycana tygodniami na konferencjach prasowych czy w wypowiedziach. Brak współpracy na lini menadżer – zarząd nie mogła skończyć się niczym dobrym.

Co do ów zarządu. Banda kretynów, którzy są odpowiedzialni za to, jak Nasz klub wygląda od lat. Brak jakiejkolwiek przemyślanej polityki transferowej, nieudolność w negocjacjach (do tej pory pamiętam, jak cudowna Marina pojechała negocjować transfer Pjanica a została odprawiona z kwitkiem XD). Każdy chyba kojarzy słynnego posta z ostatnimi 30 transferami Chelsea. Może 5 z nich była na skalę klubu, jakim jesteśmy. Tfu, przepraszam, byliśmy. Obawiam się, że przed Nami ciężkie czasy. Niesamowicie boje się scenariusza zostania drugim Arsenalem czy Liverpoolem. Jeżeli słyszę już teraz, że Conte ma być zastąpiony Enrique, to nóż w kieszeni mi się otwiera. Z takim zarządem, w takich warunkach pracy żaden menadżer na świecie nie dałby sobie rady, co pokazuje Nasza historia. W przeciągu 14 lat mieliśmy 13 menadżerów, to mówi samo za siebie. Nie bronie Conte, nie jestem jego zwolennikiem, ale w bagnie, w którym się znajduję i tak uważam, że nie radzi sobie najgorzej. Najbardziej bawią mnie zwolennicy Tomasa Tuchela, których pełno tutaj na grupie. Młody, ambitny, utalentowany szkoleniowiec przychodzi do Naszego klubu i BUM, zderzenie z rzeczywistością, stajesz się pacynką zarządu, którego wykonujesz polecenia. Postać Niemca w kontekście dołączenia do Chelsea brzmi jeszcze śmieszniej, kiedy przypomnimy sobie, że właśnie przez konflikt z prezydentem klubu, Tuchel został z Borussi zwolniony.

Jeżeli Chelsea FC chce znów być w ścisłej światowej elicie, ludzie którzy zarządzają klubem, muszą się obudzić i to szybko. Roman nie jest idiotą, musi widzieć, że błędy popełniane są na każdym kroku. W głębi serca wierze, że przyjdzie przełomowy moment, w którym tych wszystkich żałosnych dyrektorów na czele z Mariną wyrzuci i otoczy się ludźmi, którzy stworzą mu klub o którym zawsze marzył. Przed Nami ciężkie tygodnie i licze, że Conte jeszcze wszystkim pozamyka usta i udowodni, ze jest szkoleniowcem conajmniej ponad przeciętnym. Nic więcej Nam nie pozostaje.

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "O tym jak ciężko jest być kibicem Chelsea"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Michal
Gość
Michal

Prawda, ale czy naprawdę w to wierzysz :(… nie pozostaje nam nic innego -niestety

hysio
Użytkownik
hysio

Świetny artykuł oby takich więcej. Problem z zarządem występuje już od sezonu 2015/16 gdy transfery również nie były spektakularne. Moim zdaniem problemem jest zarząd a jedynym ratunkiem Roman. Potrzebujemy nowych ambitnych ludzi, którzy będą chcięli zbudować klub o jakim Abramowicz i kibice marzyli. Conte powinien zostać bo w nie jednym meczu pokazał serce i jak bardzo żyje każdym spotkaniem. Dajmy mu czas, usuńmy ludzi, którzy ciągle podstawiają mu kłody pod nogi a zostanie z nami na lata. Bo podziwam go z jak rozbitej drużyny wyciągnął sto procent i zdobył mistrza.

Lukasz
Gość
Lukasz

Moim zdaniem Romek powinien dac to co chce Conte nie mowie abysmy sciagali gwiazdy pokroju neymar ale np bailey albo mahrez to musimy sciagac aby liczyc sie w walce o czolowke

pudzianowski
Gość
pudzianowski

Co do linii trener-zarząd to nie tylko Conte sie spotkał z takimi konfliktami bo nie wierze, że taki Mourinho po sezonie 14/15 był zadowolony z transferów jak Djilobodji czy Pedro. Conte poprostu mówi o tym wprost na konfach i tyle. Dodatkowo Conte dla mnie już po sezonie 16/17 udowodnił, że jest w topce trenerów na świecie (samo 2 miejsce w rankingu FIFA Coach to pokazuje), wiec o mówienie o ponad przeciętności jest dziwne. Fajny newsik żelu kocham cie pozdrawiam

JanuszFC
Gość
JanuszFC

W Romanie jest jedyna nadzieja, jeśli on się nie obudzi to Chelsea będzie drugim Arsenalem. Chłopcem do bicia w Europie walczącym o TOP 4 w Anglii. Jeśli Roman się nie obudzi to już po nas.

Zenobiusz
Gość
Zenobiusz

Przykro mi ale do 2025 ten klub będzie po prostu przeciętny. Po pierwsze nie wymienią od razu całej kadry, po drugie stadion którego przebudowa ciągle jest przekładana, ale oszczędzanie już się zaczyna.
Marzeniem Romana jest chyba Tottenham, który stworzył pakę z niczego. Szkółka chyba najlepsza na świecie więc są papiery na to aby powtórzyć ich sukces, ale potrzebny trener który będzie mógł na spokojnie robić top6 ale wydobywać z młodych potencjał. Na to w Chelsea nie ma miejsca :'(

Faderek
Gość
Faderek

Dobry tekst pokazujący prawdziwy problem 🙂

Venom
Użytkownik
Venom

Zgadzam się z autorem tekstu.Tuchel czy inny podobny trener nie ma prawa bytu u nas, ponieważ zarząd nie potrafi i nie chcę współpracować z gosciem, który potrafi się postawić i mieć swoje zdanie.To ostatni sezon Conte to pewne.Nawet, Jeśli go nie zwolnią to sam Włoch odejdzie.Jeśli Abramowicz nie uderzy ręką w stół i nie zacznie coś robić to wypadniemy z czołówki i staniemy się średniakiem.Niestety na to się nie zanosi.

wpDiscuz