Conte: Dziękuje fanom za wsparcie

Antonio Conte niewątpliwie miał powody do radości po wczorajszej wygranej z West Bromem. Chelsea w końcu się przełamała a do składu wrócił Alvaro Morata i Andreas Christensen.

– Musimy cieszyć się ze zwycięstwa i z trzech punktów – zaczął swoją pomeczową wypowiedź Conte. Myślę, że zagraliśmy lepiej niż ostatnio, z większą pewnością siebie i po dwóch porażkach Nasza pewność siebie wraca na właściwe tory. Na początku tego meczu mieliśmy trochę problemów, ale po strzeleniu bramki przejęliśmy kontrolę i tworzyliśmy sobie kolejne okazje.

– Zdobyliśmy trzy punkty, pokazaliśmy chęć walki i zachowaliśmy czyste konto co jest dla Nas bardzo ważne – teraz musimy skupić się na kontynuowaniu tej drogi

Podczas wczorajszego spotkania kibice wielokrotnie okazywali wsparcie szkoleniowcowi Chelsea, skandując głośnie „Antoniooo, Antonioooo”, Conte podziękował fanom za doping.

– Muszę podziękować fanom, gdyż okazali mi wielkie wsparcie, a są zarzucani przecież licznymi spekulacjami i plotkami na mój temat. Jestem im wdzięczny za wsparcie okazywane w taki sposób. To oznacza, że przez te półtora roku zrozumieli moją pasję i będą bronić naszych barw i herbu. Dziękuję im za to, są absolutnie wspaniali

– Poczucie tej atmosfery jest dla mnie bardzo ważne, dobrze jest wiedzieć, że ludzie doceniają Twoją pracę. Czasami osiągamy dobre rezultaty, a czasami nie, ale nasze pragnienie zawsze jest takie samo. Chcemy dawać fanom jak najwięcej powodów do radości

Wczoraj po raz pierwszy mogliśmy oglądać w wyjściowym składzie Oliviera Giroud, który swój domowy debiut może zaliczyć do udanych. Również po miesięcznej przerwie pojawił się Alvaro Morata, który rozegrał dobre 30 minut.

– Musimy być zadowoleni z występu Giroud, gdyż był to jego pierwszy mecz od pierwszej minuty dla Naszego klubu. Oczywiście, Olivier cały czas musi poznawać Naszą filozofię. Jednocześnie powinniśmy cieszyć się z powrotu Alvaro, który zagrał dobre 30 minut. Teraz potrzebujemy tych dwóch zawodników w najlepszej dyspozycji.

– Morata pauzował przez miesiąc z powodu bólu pleców oraz problemów osobistych, mam nadzieję, że te problemy zostały już rozwiązane. Giroud również miał problem. Przyszedł do nas po urazie mięśniowym i bardzo ważne jest, żeby zrozumiał Naszą filozofię i zajmował właściwe pozycje. Pierwszy gol był idealnym przykładem tego, że coraz lepiej się adaptuje

Antonio Conte dodał również, że mocno poobijany Olivier Giroud będzie dostępny na pucharowy mecz z Hull City.

– Olivier nie miał szczęścia, został bardzo mocno poobijany, ale na mecz z Hull będzie gotowy, to silny facet.  Teraz ważne jest, żeby on i Alvaro grali mecze, gdyż muszą odzyskać optymalną kondycję fizyczną. Treningi są dobre, ale mecze są lepsze i jeszcze ważniejsze.

Włoski mendedżer pochwalił również występ Andreasa Christensena.

– Rozmawiamy o piłkarzu, który ma dopiero 21 lat, a pokazuje wielką dojrzałość, spokój i wspaniałą osobowość. Od początku sezonu jego występy stoją na wysokim poziomie. W defensywie jego gra jest wspaniała, ale musi jeszcze popracować nad operowaniem piłką, żeby znajdować lepsze rozwiązania, a mu ku temu potencjał i możliwości. Przypominam, że Christensen ma dopiero 21 lat. Dla mnie jego przyszłość może być wspaniała.

Już w piątek czeka Nas początek prawdziwego maratonu, który zaczniemy meczem z Hull City w FA CUP

– Bardzo ważne jest, żeby jutro dobrze wypocząć. Dzisiejszy wieczór był bardzo ważny, gdyż w końcu zdobyliśmy trzy punkty, a nie był to łatwy mecz. Dla Naszej pewności siebie bardzo ważne jest wygrywanie i zachowywanie czystych kont.

– Musimy przygotować się do kolejnego meczu w FA Cup i chcemy przejść do kolejnej rundy, a następnie rozpocząć przygotowania do meczów z Barceloną, Manchesterem United i Manchesterem City. To będą dla nas trzy bardzo ważne mecze.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o