Aina: Championship to wymagająca liga

Przed meczem z Hull City wywiadu udzielił Ola Aina, jeden z wypożyczonych zawodników The Blues do drużyny Tygrysów.

Aina wraz z Michaelem Hectorem i Fikayo Tomorim nie mogą wystąpić w dzisiejszym meczu z powodu warunków wypożyczenia, ale oczywiście będą uważnie się przyglądać wydarzeniom na Stamford Bridge.

Aina zadebiutował w Chelsea w zeszłym sezonie i rozegrał 6 meczów we wszystkich rozgrywkach. W tym sezonie ma już 31 występów w koszulce Hull.

Chelsea FC: Ola, jak ci się gra w Championship?

Aina:  Podoba mi się tu. Tu jest trudniej niż się spodziewałem- inni gracze, którzy grali w Championship, powtarzali mi że będę w stanie sobie z tym poradzić, ale przyjechanie tutaj i zrobienie tego to dwie różne rzeczy. Każda drużyna jest bardzo pracowita, tempo gry jest bardzo szybkie, a zespoły naciskają cały czas.

CFC: Czy jest jakiś aspekt, nad którym szczególnie pracujesz?

Aina: Pracuję nad utrzymaniem koncentracji przez cały mecz. Czasami w przeszłości miałem przerwy, w których być może wyłączyłem się na chwilę, a potem pojawiało się niebezpieczeństwo. Przez większą część tego sezonu pracowałem nad tym i jest naprawdę lepiej. Jestem szczęśliwy, ponieważ widzę, że poprawiam to z każdym spotkaniem.

CFC: Jak pomocne jest to, że razem z tobą w Tygrysach są Tomori i Hector?

Aina: Znamy się dobrze i dużo żartujemy. Dobrze jest mieć ze sobą chłopaków i grać na tym samym boisku, co oni. Cieszymy się nawzajem towarzystwem.

CFC: Oglądasz mecze The Blues w tym sezonie?

Aina: Oczywiście! Jestem kibicem Chelsea. Oglądam wszystkie gry i nadążam za wszystkim.


Źródło: Chelsea FC

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o