Wygrać? Najpierw strzelić gola… Chelsea – Leicester

Piłkarze Chelsea nie potrafią zdobyć gola od ponad 180 minut, zarówno ostatni mecz z Arsenalem jak i wcześniejszy z Norwich zakończyły się wynikiem 0:0, a nasi ulubieńcy byli wyjątkowo impotentni pod bramką rywali. Szansa na przełamanie nastąpi w meczu z Leicester, rywal nie należy do najłatwiejszych, ale perspektywa meczu u siebie pozwala liczyć na gola strzelonego przez piłkarza The Blues. Początek spotkania dwóch ostatnich mistrzów Anglii w sobotę o 16:00 na Stamford Bridge.

Tyka zegar odliczający czas od ostatniego gola Chelsea. Jednocześnie naliczają się minuty bez goli głównych strzelb zespołu Conte. O ile na gola Alvaro Moraty czekamy 300 minut, to od ostatniej bramki z gry Edena Hazarda minął grubo ponad miesiąc. Można godzinami szukać problemu w grze The Blues, a jednym z nich może być częsta gra w formacji 3-5-2, gdzie Hazard z Moratą są osamotnieni w ataku.

Leicester zajmuje bezpieczną ósmą pozycję w tabeli Premier League. Po zmianie trenera na Claude’a Puela pod koniec października, drużyna wygrała sześć, zremisowała cztery i przegrała pięć spotkań. W ostatnim meczu Lisy zawiodły jednak na całej linii i nie potrafiły wygrać z drużyną występującą w League One – Fleetwood. W dobrej formie są w tym sezonie dwaj zawodnicy, którzy byli filarami Leicester w sezonie mistrzowskim – Jamie Vardy i Riyad Mahrez. Mają oni na koncie kolejno dziewięć i siedem goli. Angielski napastnik wraca po kontuzji i nie wiadomo w jakim stopniu będzie w stanie pomóc zespołowi.

Chelsea grała już w tym sezonie z Leicester. Na King Power Stadium górą byli piłkarze Antonio Conte, a bramki strzelali Alvaro Morata oraz były piłkarz The Foxes, N’Golo Kante. Dla rywali gola z rzutu karnego zdobył Jamie Vardy.

Przewidywane składy:

Chelsea: Courtois- Azpilicueta, Christensen, Cahill- Zappacosta, Bakayoko, Kante, Fabregas, Marcos Alonso- Hazard, Morata

Leicester: Schmeichel- Amartey, Dragovic, Maguire, Fuchs- Albrighton, Ndidi, Iborra, Mahrez- Okazaki, Vardy