Norwich vs Chelsea – mecz do powtórki!

Jeżeli ktoś zdołał obejrzeć to spotkanie bez solidnej porcji kofeiny to naprawdę winszuję. Mecz ten był niesamowicie nudnym wydarzeniem i ciężko wskazać moment, w którym zadziało się cokolwiek przez dłuższy moment. Antonio Conte zdecydował się na małą rotację, wobec czego od pierwszych minut zobaczyliśmy między innymi Luiza, Pedro czy Williana. Ciężko byłoby jednak powiedzieć, że ktokolwiek poza Willianem wykorzystał szansę od trenera.

Piłkarze The Blues grali tak, jakby wczoraj przeszli wyniszczający trening, a dzisiaj nie mieli sił się ruszać. Tak właśnie wyglądała pierwsza połowa spotkania – wystarczy powiedzieć, że nie ujrzeliśmy w niej żadnego celnego strzału.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie, choć trzeba przyznać, że pierwsze 5-10 minut wyglądało w miarę obiecująco, bowiem piłkarze The Blues oddali kilka groźnych strzałów. Bramek jednak nie było, a czas upływał nieubłaganie.

W 70 minucie spotkania byliśmy świadkami pierwszej zmiany w szeregach The Blues – Alvaro Morata zmienił anonimowego dzisiaj Michy’ego Batshuayiego. Chwilę potem Kenedy został zastąpiony przez Charly’ego Musondę. W 90 minucie spotkania swoją „szansę” otrzymał Dujon Sterling, a na ławkę powędrował Pedro.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, wynik ten oznacza, że Chelsea będzie musiała powtórzyć to spotkanie – tym razem zostanie ono rozegrane na Stamford Bridge.