Henry: Conte świetnie motywuje Hazarda

Passa bez wygranej drużyny The Blues trwała aż pięć meczów. W trakcie ostatniego, żenującego spotkania całego zespołu Eden Hazard został zmieniony w 62 minucie. Decyzja o zdjęciu z boiska największej gwiazdy wzbudziła negatywne uczucia w kibicach. Jednakże legenda angielskich boisk, Thierry Henry, uważa, że Conte zrobił to celowo.

– Podoba mi się to, co zrobił Antonio. Oglądałem ich spotkanie z Lisami – nie potrafili strzelić bramki. Włoch ściągnął Hazarda – jeśli ściągasz piłkarza tego formatu, to dajesz mu do zrozumienia, że musi się obudzić i dać z siebie więcej. Od początku dzisiejszego meczu po prostu niszczył wszystkich.

– Conte tak samo postąpił w tamtym sezonie przed meczem z Arsenalem. Wszyscy wiemy co zrobił Eden w pojedynkę z Kanonierami. Podoba mi się jak Hazard reaguje na swoje słabsze mecze.

– Świetna robota trenera, kiedy gracz jest zmęczony lub potrzebuje „kopa” by grać lepiej. Nie mówię oczywiście, że grał źle, ale kiedy ściągasz najważniejszego gracza po godzinie, chcesz, by wzbudzić w nim reakcję „ dobra, siądę na ławce, ale w następnym meczu pokażę Ci, na co mnie stać”.


Skysports

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o