Gary Cahill o Barkleyu i meczu z Norwich

Gary Cahill nazwał transfer Rossa Barkleya do Chelsea jako „fenomenalny”. Panowie grali już razem w reprezentacji narodowej, teraz będą mieli okazję kontynuować współpracę w rozgrywkach klubowych.

Kapitan zespołu The Blues stwierdził również, iż kwota transferu to okazja.

– Ross jest doskonałym wzmocnieniem. Patrząc na kwoty na rynku transferowym, uważam, że to doskonała oferta za piłkarza jego kalibru. Grałem i trenowałem razem z nim, wiem na co go stać.

– Jest uzdolniony na każdej płaszczyźnie. Bardzo przypomina mi Rubena Loftus-Cheeka. Ma doskonałe obie nogi, jest szybki i potrafi wykańczać.

– Jedyne, czego on potrzebuje to czasu i miejsca, by się pokazać. Ten klub mu to umożliwi, tak jak umożliwił mi i innym zawodnikom. To wielki krok naprzód.

– Jest w świetnym wieku do gry. Powiedziałem mu, by przyszedł do nas i był pewny siebie, ale nie arogancki. Pewny siebie, ale słuchał i uczył się od najlepszych. On wie jak stać się jeszcze lepszym.

– Nie mówimy tutaj o młodziku. Mówimy o piłkarzu, który ma na koncie 20 spotkań w kadrze narodowej i sporą liczbę meczów w Premier League. Nie potrzebuje moich rad.

– Jest głodny gry. Trenował ostatnio, więc wpadnę do niego kiedy wrócę z treningu.

Kapitan The Blues wypowiedział się również o ostatnim spotkaniu z Norwich.

– Wiedzieliśmy, że w przypadku remisu, będziemy musieli grać drugi raz. Powtórka meczu to kara za nasze żenujące spotkanie. Nie jest to również dobra informacja ze względu na napięty terminarz.

– Trener dokonał zmian, więc powinniśmy czuć się wypoczęci. Czy tacy się czujemy w porównaniu do zespołów z innych lig, które grają w Lidze Mistrzów? Kto wie. To ogromna intensywność.

– Grudzień i styczeń są wymagające. Ja mam doświadczenie, ale dla chłopaków, którzy są nowi to bardzo trudne.

– Nigdy nie miałem przerwy zimowej, dla mnie to normalne.


goal.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o