Conte: Najważniejszy jest brak porażki

Antonio Conte udzielił wywiadu po meczu z Arsenalem. Włoch jest optymistycznie nastawiony przed rewanżem.

– Na pewno lepiej byłoby wygrać ten mecz, choćby 1-0. Pozytywną rzeczą jest, to że nie przegraliśmy pierwszego meczu. Oddaliśmy 20 strzałów, stworzyliśmy szanse, ale nie byliśmy w stanie ich pokonać. To już nasz drugi z rzędu bezbramkowy remis. Musimy w tej sytuacji mocniej pracować na treningach.

– Musisz się martwić, jeśli nie tworzysz sytuacji i nie strzelasz bramek. Jednakże my w tym sezonie nie mieliśmy problemów z kreowaniem sobie sytuacji. Mieliśmy sporo pecha, Christensen miał dwie fantastyczne szanse na zdobycie bramki. Nie tylko napastnik musi strzelać bramki. Grając w półfinale ważne jest, by wykorzystać swoje szanse.

– Jestem pozytywnie nastawiony do VAR-u, ponieważ w przypadku wątpliwości zawsze można zobaczyć na powtórkę. Kiedy zaczniesz używać VAR-u, musisz doliczać więcej czasu. Myślę, ze nawet 7-9 minut.

– Kontuzja  Hazarda? Nie, to była taktyczna decyzja.

– Arsenal faworytem u siebie? Nie sądzę. Mamy takie same szanse. Nie mamy nic do stracenia. Gra na Emirates nie jest łatwa.

– Granie z jednym zespołem trzy razy w ciągu trzech tygodni jest dziwne. Przygotowanie się do meczu jest prostsze, gdyż znasz zespół i sposób w jaki grają. W półfinale Carabao Cup musisz być gotowym na stawienie czoła takiemu rywalowi.


Źródło: Standard

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o