Conte: Czy zostanę zwolniony? Wszystko się może zdarzyć

Antonio Conte na konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy. Włoch wypowiedział się na temat najbliższych spotkań.

– Ross Barkley? Myślę, że mam teraz lepsze opcje. Żeby mógł zagrać, musimy być zadowoleni z jego kondycji fizycznej. On teraz ciężko pracuje i być może będzie brany pod uwagę w najbliższym meczu z Norwich. Jeśli będzie dalej pracował tak jak teraz, to dlaczego nie? Nie jest gotowy w 100%, ale może nam pomóc w drugiej części sezonu.

– Kolejne transfery? Nie wiem. Jak już powiedziałem, klub zna moje zdanie. Mogę porozmawiać z zarządem nt. transferów, ale ostateczna decyzja należy do nich.

– O czym rozmawiałem z Sanchezem? Po prostu się z nim przywitałem. Jest świetnym zawodnikiem, wie doskonale, że będąc w Juventusie próbowałem go wykupić z Udinese, lecz On wybrał Barcelonę. Bardzo dobrze zna mój podziw nad nim. Więc uznałem, że to dobra okazja, by się z nim przywitać. Nie rozmawialiśmy o niczym kontrowersyjnym.

– Czy Alexis będzie chciał do nas dołączyć? Nie wiem, zapytaj jego. On musi podjąć decyzję do czerwca.

– Baba dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji. Nie miałem jeszcze możliwości zobaczenia go na treningu, tylko raz lub dwa, ale nie był jeszcze gotowy na normalną sesję treningową. Wypożyczenie Abdula do Schalke może być dobrą opcją, w tej chwili jednak nie jest gotowy do gry. Jeśli do końca stycznia się nie wykuruje, to zostanie u nas.

– Muszę być szczery – jutrzejszy termin meczu jest jednym z najgorszych możliwych. Leicester to naprawdę dobry zespół, silny, w świetnej formie.

– Allegri miałby mnie zastąpić w Chelsea? Wszystko jest możliwe. Mam kolejny rok kontraktu w klubie, ale w piłce nożnej wszystko się może zdarzyć. Taka jest piłka. Nasza praca jest bardzo trudna, ponieważ wiesz, że wszystko się może odwrócić przeciwko tobie w mgnieniu oka.

– Czy jestem pewny pozostania w Chelsea? Od początku sezonu powtarzacie to samo pytanie. Już to mówiłem, zawsze mówię to samo. Dla menedżera to normalne, że mamy taką sytuację. Jeśli wygrałeś ligę w poprzednim sezonie i dotarłeś do finału FA Cup, to jest to historia. Mam duże doświadczenie w radzeniu sobie z taką sytuacją. Jest coś dziwnego, że po pierwszym meczu z Burnley prasa szybko zaczęła pisać o moim zwolnieniu. W innych klubach tak się nie dzieje. Musisz mieć duże doświadczenie, musisz zaufać swojej pracy. Wierzę w moją pracę i to, co robimy w przeciągu tych dwóch sezonów. W futbolu wszystko się może zdarzyć i musisz być na to gotowy.

– Uszkodzenie mojego pojazdu? To był wypadek, niesamowity wypadek. Myślę, że Steve miał więcej szczęścia niż ja. Jego samochód stał obok mojego. Jadłem mój lunch, gdy to się stało. Jem, jem i nagle wiatr przyniósł szklany słoik do mojego samochodu. Jeśli ktoś byłby wtedy blisko mojego pojazdu, to mogło skończyć się nieciekawie. Obrażenia to najmniejsze zło.

– Czy jestem tutaj szczęśliwy? Jestem. Cieszę się z mojego pobytu tutaj. Nie było to łatwe, ponieważ było to moje pierwsze doświadczenie w nowym kraju. Cieszę się, że mogę mieszkać w Anglii i być z moimi graczami.

– Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt i pytanie nt. mojej przyszłości musicie kierować do nich. Kiedy zaczynasz pracę w nowym klubie, potrzebujesz czasu, aby poprawić grę drużyny i zbudować solidne podstawy. Piłka nożna jest teraz bardzo trudna, nie potrafisz przewidzieć, czy zostaniesz na wiele lat w jednym klubie. Kiedyś menedżerowie byli w jednym klubie przez lata, ale w Anglii jest tradycja do wczesnego zwalniania trenerów. Prasa jest używana do mówienia wielu rzeczy o Chelsea, ale ja się nie zmieniam. Jestem profesjonalistą, nadal ciężko pracuję i osiągam dobre wyniki.

– Nowe kontrakty Courtoisa i Hazarda? To sprawa klubu, nie moja.

– Czy inne zespoły z Anglii mogą powstrzymać City przed kupnem Alexisa? Nie, jeśli City go będą chcieli, to go kupią. Jest czołowym graczem i nie musisz wydawać na niego wielkich pieniędzy. Około 20 milionów to wielka szansa, by klub zainwestował w niego.

– Nie interesuję mnie, co mówił o mnie Mourinho na konferencji prasowej.


Źródło: Football.london

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Conte: Czy zostanę zwolniony? Wszystko się może zdarzyć"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kris
Użytkownik
kris

to byłby błąd jeśli zarząd by go zwolnił niech zrobią mu transfery jak city dla guardioli to zobaczycie jak będziemy grali przypominacie sobie któregoś trenera ostatnio który by postawił na młodych może conte nie dje tylu szans ile byśmy chcieli ale młody zawoodnik też musi się czymś wyróżnić

Patryś
Gość
Patryś

prasa nie jest „używana do”, tylko „przyzwyczajona do”. Used to = przyzwyczajony do

DamienPlay13
Użytkownik
DamienPlay13

Przecież oni wrzucają to do tłumacza i nawet nie patrzą