5 wniosków po meczu z Arsenalem

1. Álvaro Morata głównym powodem remisu Chelsea. Zmarnował 3 akcje stuprocentowe i zaliczył sporo strat. Zdarzało mu się to wcześniej, ale dopiero w tym spotkaniu odbiło się to na ilości zdobytych punktów.

2. W ostatnich trzech meczach defensywa Chelsea, nie licząc konfrontacji z Arsenalem, dopuściła do oddania 2 strzałów celnych na własną bramkę. Wczoraj padło ich ponad 2 razy więcej.

3. Na całe szczęście dostępu do bramki dzielnie bronił Thibaut Courtois, rozgrywając mistrzowskie zawody. Co prawda, skapitulował 2 razy, ale jego forma może cieszyć.

4. Środek pola dał radę. Fàbregas wykreował wiele znakomitych sytuacji, a Kante jak zwykle zrobił to, co do niego należy. Drinkwater zaś zapewnił po wejściu z ławki stabilność. Martwi jedynie bezbarwny Bakayoko.

5. Decyzja taktyczna zespołu o wycofaniu się na swoją połowę po zdobyciu drugiej bramki nie była dobrym pomysłem. Arsenal pod koniec spotkania nas zdominował i doprowadził do remisu. Conte musi dokładnie przeanalizować ten fragment spotkania.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "5 wniosków po meczu z Arsenalem"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad
CFC będzie w poważnych tarapatach na koniec sezonu. Dwa największe transfery przychodzące (Morata i Baka) nie grają tak jak powinni. W ogóle trudno mówić o graniu, gdy Bakayoko tylko biega a Alvaro Morata ma skuteczność mniejszą niż dzieci na osiedlowym boisku. Z drugiej strony tego zespolu są Hazard i Courtois, którzy mogą czuć frustrację. Ich dobra forma i ciągnięcie zespołu do rpzodu nie pokrywają się z wynikami całego teamu. Jeżeli Realowi uda się wyciągnąć ich obu, a Morata i Bakayoko nie znajdą formy to już mamy 4 graczy do zastąpienia. Doliczając do tego Luiza czy Batshuyaia, którzy będą chociażby strajkować… Czytaj więcej »
johnny
Gość
johnny

1. remis to nie porażka