Jak pojechać na mecz Chelsea – poradnik!

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Matuszka, przedstawiam Wam poradnik, zawierający również odpowiedzi na pytania związane z wyjazdem na Stamford Bridge. Można tu znaleźć informacje na temat tego, ile kosztuje bilet, samolot, ile czasu się leci, jak wygląda zorganizowanie wyjazdu na własną rękę. Jak sam autor mówi „można przekonać się, że to nie jest takie trudne”.

Zacznijmy od kilku podstawowych rzeczy oraz kosztów bez których obejść się nie możemy.

1. Bilet na mecz.

Tutaj sprawa jest najbardziej skomplikowana, później już jednak będzie z górki. Samodzielne załatwienie biletu jest bardzo ciężkie – trzeba regularnie jeździć na mecze i posiadać członkostwo w klubie aby uzyskać bilety na mecz wyższej rangi. W takim przypadku gdy chcemy zorganizować sobie pierwszy raz w życiu wypad na Stamford Bridge z pomocą przychodzi nasza grupa, gdzie można zapytać o bilet na dany mecz. Gdzie można znaleźć osoby, które pomagają w zdobywaniu wejściówek. Cena oczywiście zależy od rangi spotkania, i prowizji – zależy od nich osobiście.

2. Bilet lotniczy.

Tutaj nie jestem wstanie wskazać przypuszczalnej ceny, bo każdy wie jak różne bywają ceny biletów lotniczych, uwarunkowane jest to sezonem, świętami i tak dalej. Najbardziej opłacalne jest jednak kupowanie około 3 miesięcy przed samym wylotem. Często można złapać bilety za 80 złotych(ja widziałem nawet za mniej – Marcin), jednakże standardowa cena waha się około 250 zł i taką też przyjmiemy do naszych rozliczeń. Z całego serca mogę polecić linię lotniczą WizzAir i na jej przykładzie opiszę wyjazd. Linia ta ma loty do Londynu Luton w swojej ofercie z Warszawy, Olsztyna, Lublina, Katowic, Poznania i Gdańska oraz Szczecina. W moim przypadku zawsze wygląda to tak, że wylatuje o godzinie 6:00 z lotniska Chopina w Warszawie i jestem na miejscu o 7 czasu brytyjskiego. Pamiętajmy o tym, ze w Anglii jest godzina różnicy w porównaniu do Polski. Powrót natomiast zawsze organizuję sobie o 7:30 czasu angielskiego następnego dnia – po meczu. Niezależnie czy spotkanie jest rozgrywane o 13:30 czy 20:45 bezproblemowo zawsze mieszczę się w widełkach czasowych i bez stresu mogę dojechać czy tez wrócić. Bardzo polecam ze swojej strony takie rozwiązanie, ale oczywiście to jest według uznania. Zawsze śpię na lotnisku – nie ma z tym żadnego problemu. Masa ludzi, dosłownie setki robi tak samo. Nigdy nikt nikomu uwagi nie zwrócił, nikt nikogo nie okradł, nie ma powodów do obaw.

3. Jak dostać się do miasta? Ile to kosztuje?

Dwie tanie linie lotnicze – wspomniany WizzAir oraz RyanAir lądują odpowiednio na lotniskach Luton oraz Stansted. Bilety na autobus można zakupić w internecie jak i na lotnisku w automacie oraz bezpośrednio u kierowcy. Pierwsza opcja jest oczywiście najtańsza, ale nie stracimy wiele jeżeli kupimy bilet w automacie na lotnisku lub tak jak wspominałem – u kierowcy. Cena takiego biletu w jedna stronę wynosi od 10 do 12,5 funta z lotniska w Luton oraz od 12 do 15 funtów z lotniska w Stansted – wiec za dostanie się do Londynu oraz powrót musimy zapłacić około 25 funtów. Bilet można kupić powrotny, albo później dokupić w automacie na Stacji London Victoria dokąd dojeżdża autobus.

4. Komunikacja w Londynie i jak dojechać na Stamford.

Autobus, którym dojedziemy do miasta wysadzi nas na stacji Victoria Coach Station. Z tej samej stacji będziemy również później wracać. Stacja usytuowana jest około 1,5 km od Big Bena, a na Stamford Bridge dojście na pieszo zajmie około 50 minut. Obok Coach Station znajduje się metro również o nazwie Victoria, skąd bardzo łatwo dojechać jest na Stamford Bridge. Możemy kupić dwa pojedyncze bilety, ale zdecydowanie bardziej opłaca się kupić bilet całodniowy na wszystkie strefy, a jego cena na dzień dzisiejszy wynosi 14 funtów – kupujemy go w podziemiach, w bezpośrednim wejściu na stacje. W maszynach jest możliwość wybrania języka polskiego, co znacznie ułatwi nam sprawę. Kierujemy się na żółtą i zieloną linie i czekamy na pociąg, który jedzie w kierunku stacji Wimbledon. Jeżdżą one stosunkowo często, nie będziemy czekać więcej niż 10 minut. Wysiadamy na stacji Fulham Broadway, jedziemy tam z Victorii około 12-14 minut. Stacja ta znajduje się dosłownie rzut beretem od stadionu Chelsea. Wychodząc ze stacji wszystkie znaki na niebie i ziemi będą nas kierować na Stamford. Po lewej stronie przy wejściu znajduje się sklepik fana. Już od nas zależy czy zostajemy na Stamford i czekamy na mecz, czy czekamy na chłopaków i bilet czy tez sami sobie już go zorganizowaliśmy, ale polecam zwiedzić kilka rzeczy skoro już mamy zakupiony bilet na komunikacje i wrócić dopiero godzinę przed spotkaniem.

5. Powrót.

Tak jak wspominałem, wracamy również ze stacji Victoria Coach Station, a wrócić najłatwiej jest metrem. Jeżeli nie przemieściliśmy się ze Stamford to wsiadamy do tej samej linii, tylko po przeciwnej stronie – w pociąg w kierunku Upminster lub Tower Hill. Ułatwieniem będzie to, ze oba pociągi na tablicy będą wyświetlać się ‚via Victoria’. Sam powrót na lotnisko opisany jest już w punkcie 2.

6. Kwestia wyżywienia 

20 funtów spokojnie wystarczy na jakiś obiad, McDonalda czy piwko przy Tamizie albo bułki w sklepie. Na tym koniec, bo to indywidualna kwestia, ile kto chce wydać.

Krótkie podsumowanie kosztów:

Bilet na mecz – kwestia do dogadania z panami o których wspominałem, ale przyjmijmy cenę 100 funtów
Samolot – również ruchoma kwestia, ale przyjmijmy kwotę 250 zł.
Bilety na komunikacje oraz dojazd na lotnisko maksymalnie 40 funtów, ale wyjdzie troszkę mniej.
Jedzenie i male zakupy w sklepie fana – 50 funtów.
Zatem w przybliżeniu cały wyjazd kosztuje nas 190 funtów i 250 zł co przy obecnym kursie brytyjskiej waluty wynosi około 1100 zł

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Jak pojechać na mecz Chelsea – poradnik!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
iglar
Użytkownik
iglar

Polecam, sam skorzystałem z pomocy Wojtka Pińkowskiego. Świetne miejsca n Chelsea – Newcastle. Przeżycia niezapomniane

JanuszFC
Gość
JanuszFC

Aby później móc zobaczyć na własne oczy, jak Chelsea przegrywa z Crystal Palace – bezcenne.

wpDiscuz