Essien: Conte nie może zrezygnować z Luiza

Michael Essien udzielił obszernego wywiadu, gdzie był pytany głównie o sprawy bieżące dotyczące Chelsea.

– Transfer do Realu Madryt oznaczałby dla Edena Hazarda większe szanse na zdobycie Złotej Piłki. Belg to bardzo dobry piłkarz, jest bardzo szybki i świetny z piłką przy nodze. Na dodatek jest silny, mimo niewielkiego wzrostu. Jestem zadowolony, że ktoś taki gra w Chelsea, jednak rozumiem dlaczego Real Madryt o niego pyta. Udowadnia swoją klasę co tydzień, to najważniejszy piłkarz The Blues w tym sezonie. On potrafi wykreować sytuację z niczego, wypracowuje bramki dla siebie i dla innych. Posiada magiczny dotyk. Chelsea musi przedłużyć z nim kontrakt, bowiem nie można wypuszczać najlepszych piłkarzy, jeżeli chcesz być na topie. Zastąpienie Edena na Stamford Bridge byłoby bardzo kosztowne.

– Chciałbym kiedyś zagrać przeciwko Kante albo razem z nim! To dobry piłkarz i również cieszy mnie fakt, że gra dla Chelsea. Bardzo ciężko wygrać z nim pojedynek fizyczny, ma niespożytą energię, nigdy nie przestaje biegać. Dopóki cię nie dogoni to będzie za tobą biegł, jest dobry z piłką przy stopie. Miałem okazję z nim porozmawiać, to bardzo sympatyczny gość. To unikalny zawodnik, niewielu jest takich graczy na świecie.

– Bakayoko? To jego pierwszy sezon, a nadal jest młodym piłkarzem, przed nim jeszcze dużo rozwoju. Niepotrzebnie nakłada się na niego presję, on sam także nie powinien jej nakładać. Powinien próbować się adaptować i cieszyć się grą. Chelsea to wspaniałe miejsce do gry, jednak Premier League to trudne rozgrywki.

– Kiedy ja dołączałem do Chelsea byłem gotów na to wyzwanie, nawet fizycznie. Byłem przygotowany na trudy tej ligi, byłem jednak starszy. Mourinho dał mi bardzo dużo pewności siebie, dlatego szybko się odnalazłem. Liga była wówczas jeszcze bardziej fizyczna, teraz jednak sędziowie chronią piłkarzy wiele mocniej, co jest pozytywne.

– Conte sprowadził piłkarzy, których potrzebuje. To całkowicie normalne, że musiało odejść kilku graczy, tak naprawdę w klubie nie ma już nikogo, z kim grałem w jednej drużynie. Nikt nie jest nieśmiertelny, dlatego moi przyjaciele musieli opuścić Chelsea. Teraz należy wspierać nowych piłkarzy, którzy mogą wygrać coś dla klubu. Czy „moja” drużyna wygrałaby z obecną? Nie lubię takich porównań.

– Sprzedaż Luiza? Nie jestem przekonany, to jeden z największych liderów drużyny. Kiedy chcesz wygrywać trofea musisz mieć w szatni piłkarzy, którzy będą prowadzić innych. Luiz to szalony gość, jednak jest bardzo doświadczony. Potrzebujesz takich graczy w każdej drużynie, poza tym on nie jest stary, ma 30 lat, dla mnie jest nadal młody. To silny lider. Dobrze posiadać kogoś takiego w szatni, na dodatek jest zabawny, żartuje non stop, tak naprawdę jest poważny jedynie podczas meczów. Szkoda że tak wiele osób zapomniało jak ważny był w poprzednim sezonie, a w moich oczach nadal jest jednym z najlepszych. Wierzę że wróci jeszcze silniejszy.


Źródło: GOAL

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz