Drinkwater: Byłem uradowany, gdy zobaczyłem piłkę w siatce

Danny Drinkwater rozegrał dziś (w moim mniemaniu) fenomenalne spotkanie. Długie i dokładne podania, walka w środku pola i przede wszystkim przepiękna bramka. Dzisiaj Anglik jak najbardziej zasłużył na pochwałę.

– Co tu dużo mówić, byłem uradowany, gdy zobaczyłem piłkę w siatce. Bardzo podobną bramkę strzeliłem rok temu, również przeciwko Stoke.

– Moim zdaniem, z N’golo rozumiemy się bardzo dobrze. Czuję się bardzo komfortowo wiedząc, że mam go obok siebie. Zagraliśmy ze sobą dużą ilość meczów, co mam nadzięję widać.

– Jeżeli byśmy nie strzelili bramki w pierwszej połowie, być może wynik byłby zupełnie inny. Jednakże udało nam się już na początku strzelić dwie bramki, a w meczu z Brighton udało nam się to dopiero w drugiej połowie.

– Każdy z pomocników musi dawać z siebie wszystko zarówno na meczu, jak i na treningu. Dzięki rotacji w pomocy, każdy z nas ma szansę dać coś od siebie.

– Co doradza mi Kante? Bym łączył styl gry, który praktykowałem w Leicester z tym, którym gramy w Chelsea. Dzięki temu możemy zamieniać się pozycjami i współpracować. Gdy wracałem po kontuzji, to on mi pomagał. Dzięki niemu zrozumiałem jak łączyć dwa style gry. Styl gry z Leicester od teraźniejszego różni się tym, że już nie mogę podawać do przodu licząc, że ktoś strzeli bramkę. Muszę dawać więcej od siebie, trzymać grę, zwalniać lub przyspieszać.


źródło: Chelsea F.C

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o