Conte: Powinniśmy wygrać

Antonio Conte uważa, że to Chelsea była dzisiaj zespołem lepszym i to właśnie niebiescy powinni ostatecznie zwyciężyć w dzisiejszym spotkaniu.

– Zagraliśmy dobry mecz, pokazaliśmy dobrą grę. Myślę że zasłużyliśmy na zwycięstwo, wykreowaliśmy sobie masę szans. Ich bramkarz był najlepszych graczem na boisku, jednak my powinniśmy być lepsi przy wykończeniu sytuacji. Straciliśmy bramkę po sytuacji, której można było uniknąć – popełniliśmy kilka błędów przy tym rzucie rożnym. Próbowaliśmy wygrać nawet przy wyniki niekorzystnym dla naszej drużyny, staraliśmy się wygrać naszą grupę. To jednak było bardzo trudne, trafiliśmy na mocnych rywali, a Atletico niejednokrotnie pokazywało bardzo dużo w Lidze Mistrzów.

– W takich rozgrywkach musisz być gotowy na grę z mocnym rywalem. Możemy zagrać przeciwko PSG, Barcelonie czy Besiktasowi, jesteśmy gotowi. To fantastyczne rozgrywki, najlepsze. Nasi rywale także nie będą zadowoleni że na nas trafili. Podczas Euro trafiałem na Hiszpanię i Niemcy. Czasami nie jest najważniejsza klasa rywala, poza tym musimy być szczęśliwi z awansu.

– Bakayoko to młody piłkarz, ma dopiero 23 lata. On pracuje bardzo ciężko, stara się poprawiać. Błędy w grze to normalna sprawa, liczy się pracowitość i chęć poprawy. Nie tylko w jego przypadku, w przypadku każdego innego piłkarza również. Musimy kontynuować poprawianie się. Jestem zadowolony z jego pracowitości oraz zaangażowania.

Dziennikarz zapytał o to, gdzie Chelsea ma większe szanse na wygranie rozgrywek.

– Najlepszym rozwiązaniem będzie podchodzenie do każdego ze spotkań z osobna, cały czas to powtarzam. Staramy się zbudować tu coś wielkiego, ciągle rotuję, obniżam średnią wieku w drużynie. W poprzednim sezonie byliśmy mistrzem, jednak to była ogromna niespodzianka. Pracujemy bardzo ciężko, aby być jak najlepsi w lidze i Lidze Mistrzów. Do końca będziemy walczyć o tytuł, jest jednak drużyna, która wygrała 14 spotkań i zremisowała zaledwie jedno, to coś niesamowitego.

– Drużyny z Anglii w Lidze Mistrzów pokazują jak silna to liga. Pięć angielskich ekip będzie grało w 1/8 finału. Każda z drużyn posiada wiele jakości i świetnych trenerów. Premier League to bardzo trudna liga. Sezon będzie dla nas niesamowicie wyczerpujący, a spotkania będą się na siebie nakładać. Gracze mają już teraz sporo spotkań w nogach, dlatego to może być trudne, aby wygrać Ligę Mistrzów. Wiem jednak, że zespoły z Anglii posiadają odpowiednią jakość. Pytanie jak będzie wyglądała nasza kondycja fizyczna.


Źródło: Football.London

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz