Azpilicueta: Staram się pomagać napastnikowi

Strata Chelsea do lidera tabeli wynosi już 16 punktów. Odrobinę optymizmu w tym ciężkim sezonie dodaje nam nasz wice kapitan, Cesar Azpilicueta. Zapewnia on, iż drużyna będzie ciężko pracować, by zdobyć jak najwięcej punktów, da również z siebie wszystko w nadchodzącym roku.

Cesar Azpilicueta, który do niedawna wystąpił w 74 meczu z rzędu, skupia się teraz na nadchodzących spotkaniach ze Stoke, Arsenalem i Norwich. Odniósł się również do ostatniej wygranej przeciwko Brighton w trakcie świąt.

– „Boxing Day” jest jednym z wyjątkowych dni w świecie futbolu. To ogromna przyjemność występować przed własną publicznością, szczególnie w okresie świątecznym. Oczywiście wygrana w takim meczu smakuje jeszcze lepiej.

– W tym meczu musieliśmy zdobyć trzy punkty. Ta chęć była jeszcze większa poprzez podział punktów z Evertonem. Zawsze staram się pomóc drużynie w zdobywaniu bramek.  Cieszę się z tego, iż zaliczyłem asystę – lecz bardziej interesuje mnie zwycięstwo.

Warto podkreślić, iż była to już szósta asysta Cesara do Alvaro Moraty. Po golu popularny serwis „Twitter” aż huczał od wychwalających komentarzy dotyczących współpracy obydwu Hiszpanów.

– Jestem bardzo zadowolony z naszego zgrania. Napastnicy potrzebują otrzymywać piłkę w pole karne, a my staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie na dostarczenie jej w sposób, by mogli zdobyć bramkę.

– Teraz skupiamy się na zdobyciu jak największej liczby punktów i wygrywaniu meczów. Wraz z końcem sezonu okaże się, które miejsce zajmiemy w tabeli.


Źródło: Chelsea F.C.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o