Connect with us

Newsy

Conte: Chelsea nie obroni tytułu Premier League

W jednej z ostatnich wypowiedzi Antonio Conte przyznał, że zgadza się ze wszystkimi ekspertami, którzy nie przewidują obrony tytułu Premier League przez Chelsea w nadchodzącym sezonie. Szkoleniowiec stołecznej drużyny jest w pełni świadomy, że większość specjalistów jako zwycięzców typuje zespoły Manchesteru City i Manchesteru United.

– Szczerze mówiąc, to jeśli koniecznie musisz typować kogoś do zwycięstwa w lidze, to ciężko jest wskazać na Chelsea. Podobnie było w poprzednim sezonie, kiedy nikt nie wierzył w możliwość naszego tryumfu. W chwili obecnej zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, że nam się nie uda.

Kiedy Conte był pytany o to, dlaczego tak uważa, odpowiedział:

– Myślę, że odpowiadałem już na to pytanie kilkukrotnie. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest praca i poprawa moich piłkarzy i całego zespołu. Ważnym jest, aby dać z siebie 120% i dotyczy to zarówno mnie, jak i mojego sztabu oraz graczy. Później zobaczymy, co się wydarzy.

– Istotnym jest, aby mieć wielu piłkarzy dysponujących odpowiednią jakością. Szkoleniowiec może mieć nawet najlepszą wizję futbolu, ale nic nie osiągnie jeśli nie ma odpowiedniej jakości zawodników.

– Trzeba próbować poprawić tę jakość, ponieważ kiedy to robisz, poprawiasz także system gry i wszystko staje się prostsze. Myślę, że jest to właściwy sposób na walkę o coś ważnego.

– Mój nastrój jest niezmienny. W momencie podpisania nowego kontraktu zdecydowałem się na pozostanie w klubie. Postanowiłem pracować w tym klubie i dawać 120% każdego dnia mojej pracy. Sytuacja jest niezwykle jasna – cieszę się, że wykonuję tę pracę i staram się robić to, co najlepsze.

– Czy ciąży na mnie większa presja niż w poprzednim sezonie? Nie. W czasie mojej kariery pracowałem już z wielką presją, to dla mnie normalne. Najważniejszą rzeczą jest, by zmierzyć się z tą presją w odpowiedni sposób. Czasami trzeba być bardziej poważnym, czasami trzeba decydować się na żartowanie.

– Młodzi piłkarze? Kiedy mówisz o presji, to wiesz, że jestem do tego przyzwyczajony, młodzi piłkarze natomiast nie są. Trudno jest oceniać młodego gracza jedynie po kilku treningach. Przychodzą jednak chwile, kiedy musimy podjąć ryzyko, ponieważ nie mamy innych możliwości i musimy grać młodymi piłkarzami.


Źródło: Evening Standard
4 komentarze

4 Comments

 1. CzyPatrzyszUwaznie

  12 sierpnia 2017 at 02:53

  Ukryty przekaz Ojca Chrzestnego Conte, odpuszczamy lige i wszystkie siły na LM

 2. Cheddar

  12 sierpnia 2017 at 04:25

  Conte zaczyna coraz bardziej stanowczo pokazywać swoje niezadowolenie z sytuacji kadrowej zespołu, mam nadzieję, że w trakcie sezonu nie przeleje się czara goryczy i nie odejdzie od nas. Zarząd, czy ktokolwiek tam jest odpowiedzialny za transfery, musi się wziąć w garść i sprowadzić kilku porządnych grajków. Wbrew pozorom czasu prawie już nie ma, dzisiaj rozpoczynamy sezon, a wokół cisza..

 3. Mateusz

  12 sierpnia 2017 at 10:38

  Przeciez my po zdobyciu mistrzostwa nawet nie staneliśmy w miejscu , tylko się znacząco cofnęliśmy on to widzi my to widzimy tylko zarząd pieniądze liczy byle jak najmniej wydać

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Michał Małolepszy
119 posts
Adam Pera
76 posts
Borys Francuz
58 posts
Marcin Szczesiak
49 posts
Rafał Hydzik
18 posts
Tomasz Garbarczyk
16 posts
Wojciech Gancarz
16 posts
Michał Malinowski
12 posts
Adrian Malec
8 posts
Ambroo
3 posts
Kuba Banasiak
2 posts
Julian Pudełek
2 posts
Zbigniew Hanszke
1 post
Kamil Selwuch
1 post

More in Newsy

Przejdź do paska narzędzi