Conte: Chelsea nie obroni tytułu Premier League

W jednej z ostatnich wypowiedzi Antonio Conte przyznał, że zgadza się ze wszystkimi ekspertami, którzy nie przewidują obrony tytułu Premier League przez Chelsea w nadchodzącym sezonie. Szkoleniowiec stołecznej drużyny jest w pełni świadomy, że większość specjalistów jako zwycięzców typuje zespoły Manchesteru City i Manchesteru United.

– Szczerze mówiąc, to jeśli koniecznie musisz typować kogoś do zwycięstwa w lidze, to ciężko jest wskazać na Chelsea. Podobnie było w poprzednim sezonie, kiedy nikt nie wierzył w możliwość naszego tryumfu. W chwili obecnej zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, że nam się nie uda.

Kiedy Conte był pytany o to, dlaczego tak uważa, odpowiedział:

– Myślę, że odpowiadałem już na to pytanie kilkukrotnie. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest praca i poprawa moich piłkarzy i całego zespołu. Ważnym jest, aby dać z siebie 120% i dotyczy to zarówno mnie, jak i mojego sztabu oraz graczy. Później zobaczymy, co się wydarzy.

– Istotnym jest, aby mieć wielu piłkarzy dysponujących odpowiednią jakością. Szkoleniowiec może mieć nawet najlepszą wizję futbolu, ale nic nie osiągnie jeśli nie ma odpowiedniej jakości zawodników.

– Trzeba próbować poprawić tę jakość, ponieważ kiedy to robisz, poprawiasz także system gry i wszystko staje się prostsze. Myślę, że jest to właściwy sposób na walkę o coś ważnego.

– Mój nastrój jest niezmienny. W momencie podpisania nowego kontraktu zdecydowałem się na pozostanie w klubie. Postanowiłem pracować w tym klubie i dawać 120% każdego dnia mojej pracy. Sytuacja jest niezwykle jasna – cieszę się, że wykonuję tę pracę i staram się robić to, co najlepsze.

– Czy ciąży na mnie większa presja niż w poprzednim sezonie? Nie. W czasie mojej kariery pracowałem już z wielką presją, to dla mnie normalne. Najważniejszą rzeczą jest, by zmierzyć się z tą presją w odpowiedni sposób. Czasami trzeba być bardziej poważnym, czasami trzeba decydować się na żartowanie.

– Młodzi piłkarze? Kiedy mówisz o presji, to wiesz, że jestem do tego przyzwyczajony, młodzi piłkarze natomiast nie są. Trudno jest oceniać młodego gracza jedynie po kilku treningach. Przychodzą jednak chwile, kiedy musimy podjąć ryzyko, ponieważ nie mamy innych możliwości i musimy grać młodymi piłkarzami.


Źródło: Evening Standard
Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Conte: Chelsea nie obroni tytułu Premier League"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
azarrrd
Użytkownik
azarrrd

Przeciez my po zdobyciu mistrzostwa nawet nie staneliśmy w miejscu , tylko się znacząco cofnęliśmy on to widzi my to widzimy tylko zarząd pieniądze liczy byle jak najmniej wydać

Cheddar
Użytkownik
Cheddar

Conte zaczyna coraz bardziej stanowczo pokazywać swoje niezadowolenie z sytuacji kadrowej zespołu, mam nadzieję, że w trakcie sezonu nie przeleje się czara goryczy i nie odejdzie od nas. Zarząd, czy ktokolwiek tam jest odpowiedzialny za transfery, musi się wziąć w garść i sprowadzić kilku porządnych grajków. Wbrew pozorom czasu prawie już nie ma, dzisiaj rozpoczynamy sezon, a wokół cisza..

CzyPatrzyszUwaznie
Użytkownik
CzyPatrzyszUwaznie

Ukryty przekaz Ojca Chrzestnego Conte, odpuszczamy lige i wszystkie siły na LM

CezaryCezary
Użytkownik
CezaryCezary

Lol. Gdzie?

wpDiscuz