Tomori: Taki sezon nawet mi się nie śnił

Fikayo Tomori ma za sobą sezon pełen sukcesów. Podczas gdy Chelsea zdobywała mistrzostwo Anglii, młody stoper świętował awans Brighton do Premier League. Niedługo po zakończeniu sezonu uniósł w górę kolejne trofeum – tym razem triumfował z reprezentacją Anglii na młodzieżowym mundialu. Spytany o wagę obu wydarzeń, stawia je na równi.

– Wygrany mundial? Znaczy dla mnie tak wiele, jak awans z Brighton. Nie udało nam się wygrać ligi, jednak awans do Premier League to ogromne piłkarskie osiągniecie. Wspaniale było zamknąć sezon triumfem na mundialu. Rozpoczynałem sezon w drożynie u23 i nie miałem pojęcia czy wyślą mnie na wypożyczenie. Sprawy przybrały jednak taki obrót, że nie mógłbym sobie tego lepiej wymarzyć.

– Odniosłem spore korzyści na moim wypożyczeniu. Bycie częścią takiej drużyny daje ogromny zastrzyk pewności siebie. Mimo, że nie grałem tyle, ile bym chciał, czuję się tego częścią. Dodatkowo, zrobiłem tam postęp piłkarsko. To, czego nauczyłem się w Brighton przeniosłem na boiska turniejowe.


Źródło: Brighton & Hove Independent

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Tomori: Taki sezon nawet mi się nie śnił"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Michał Włodarczyk
Użytkownik

teraz będzie kolejne wypożyczenie

MaRcO
Gość
MaRcO

Kolejny sezon na wypożyczeniu

mateosz xD
Gość
mateosz xD

Rozpoczynałem sezon w drożynie u23 i nie miałem poj

Kamilinho
Użytkownik
Kamilinho

Teraz rozsądne wypożyczenie i może kiedyś wskoczyć do pierwszego zespołu