Baker: Gra za granicą przyspieszyła mój rozwój

Lewis Baker był jednym z 37 piłkarzy, których Chelsea wysłała na wypożyczenie w minionym sezonie. Mimo krytyki z jaką spotyka się polityka wypożyczeniowa The Blues, 22-latek zachwala decyzję o wysłaniu go za granicę. Anglik obecnie przebywa z kadrą w Polsce, gdzie ma nadzieję pokazać się z jak najlepszej strony, wszak walczy o miejsce w drużynie Antonio Conte na nadchodzące rozgrywki.

– Te rozgrywki (Mistrzostwa Europy U21 – przyp. red.) to świetna okazja by pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Przyjechaliśmy tutaj zawalczyć o najwyższe cele.

– Jeżeliby jakiś młody zawodnik spytał, czy warto próbować swoich sił za granicą, z czystym sercem odpowiedziałbym, że tak – jeżeli trafi do odpowiedniego klubu. Warto zaryzykować. Wiadomo, nie zawsze jest łatwo, czasami mieszkanie w obcym kraju przynosi wiele nieoczekiwanych trudności. To jednak poświęcenie, które trzeba podjąć, jeżeli chce się zrobić krok do przodu jako piłkarz.

– Były momenty w pierwszym sezonie w Holandii, kiedy nic mi się nie układało. Trudno było się odnaleźć w drużynie. Kiedy już złapałem pewien rytm, przełamałem się. Nabrałem wtedy piłkarskiego głodu gry. To jest to, co kocham robić i doceniam to, ile minut dostałem w Vitesse przez dwa sezony. Rozwinąłem się zarówno jako piłkarz, jak i człowiek. Jestem zdecydowanie bardziej dojrzały. Gra za granicą znacznie przyspiesza rozwój. Drugi sezon był już dla mnie dużo łatwiejszy.

– Chelsea? To oczywiście wielki klub z piłkarzami o wielkiej renomie. Są także w uprzywilejowanej sytuacji, mogąc wydać pieniądze na jakiegokolwiek piłkarza im trzeba. Maja w zanadrzu jeszcze kartę przetargowa w postaci gry w Lidze Mistrzów. Dla mnie to oznacza, że jeszcze trudniej będzie wejść w tę drużynę. Jedyne co mogę zrobić to kontynuować moja dobrą grę. Skupiam się obecnie na drużynie U21, tam mam szanse się pokazać.

– Gra w Premier League jest moja ambicją od kiedy pierwszy raz obejrzałem Match Of The Day jako dzieciak. Myślę, ze każdy angielski piłkarz marzy o tym samym.


Źródło: Daily Star

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Baker: Gra za granicą przyspieszyła mój rozwój"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kamilinho
Użytkownik
Kamilinho

To teraz czas na mecze w PL ale raczej nie w naszych barwach

Michał Włodarczyk
Użytkownik

u nas dla niego raczej miejsca nie ma

MaRcO
Gość
MaRcO

Za słaby na CFC.

Frankie9537
Użytkownik
Frankie9537

Innych pozycji się to nie tyczy, ale opieszałość z transferami akurat do środka pola może być korzystna – jest szansa, że Baker zaimponuje w pre-seasonie i nie będzie potrzeba nikogo sprowadzać.

Commander Shepard
Użytkownik
Commander Shepard

Mam nadzieje że Baker będzie grał u Conte w przyszłym sezonie.