Conte: Alonso dostępny na jutrzejsze spotkanie

tekst alternatywny

Zapraszamy na konferencję prasową Antonio Conte.

– Nasza passa zwycięstw? To wielkie osiągnięcie dla nas. 13 zwycięstw z rzędu to nie jest codzienność, tym bardziej w tej lidze.

– Rekordy nas nie obchodzą. Chcemy po prostu zdobywać trzy punkty, nie patrzymy na historię. Po 13 zwycięstwach z rzędu mamy 39 punktów. To jest najważniejsze.

– Sprawa mistrzostwa jest ciągle otwarta. Jesteśmy na pierwszym miejscu zaledwie po pierwszej części sezonu, mamy zaledwie pięć punktów przewagi nad Liverpoolem. Czy patrzę na dokonania innych ekip? Niezbyt się nimi przejmujemy.

– Wiemy, że jutro czeka nas bardzo trudny mecz. Musimy zwrócić szczególną uwagę, aby kontynuować nasz zwycięski pęd. Taki rodzaj spotkania daje nam motywację. Również fakt, że każdy zespół będzie chciał przerwać naszą passe może mieć wielkie znaczenie.

– Wygrana ze Spurs da nam przewagę w lidze na poziomie ośmiu oczek. To będzie jednak trudne spotkanie, a taki bufor bezpieczeństwa niczego nam nie da w tak konkurencyjnej lidze.

– Diego latem postanowił pozostać w klubie. Powiedział mi, że chce walczyć o trofea dla klubu. On pokazuje odpowiednią pasję do gry, z której jego koledzy z zespołu oraz cały klub jest zadowolony. Aktualnie jest skupiony wyłącznie na grze.

[Pytanie o wywiad Guardioli] – Sytuacja Guardioli nie jest łatwa. Każdy menedżer, który posiada pewną filozofię gry i stosuje pewne metody mógłby czuć się źle w jego sytuacji.

[Pytanie o Vidala oraz Ricardo Rodrigueza] – Na to pytanie odpowiadam zawsze w ten sam sposób – nie lubię rozmawiać o zawodnikach innych klubów.

– Najważniejszą rzeczą dla menedżera jest to, aby zawsze poprawić swoją formację, udoskonalać swoje pomysły i system taktyczny. Ważne jest, aby nadal pracować bardzo ciężko, możemy jeszcze znacząco poprawić nasz system gry.

– Wolę, gdy gramy spotkania co kilka dni. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby zmierzyć się z tym okresem i jesteśmy na to gotowi.

– Alonso? Jest dostępny na jutrzejsze spotkanie. Nie mamy żadnych informacji o nowych urazach.

– Uwielbiam, kiedy mam problem z wyborem składu. Mamy Williana, Pedro, Hazarda i Coste. Muszę podjąć decyzję o tym, kto jutro zacznie w jedenastce.

– Mikel? Nie mamy na razie żadnych informacji na temat jego przyszłości.

– Myślę, że Luiz jest już w coraz lepszej kondycji fizycznej. Jego ból w kolanie jest już coraz mniejszy.

– Na rynku szukam graczy, którzy pasują do mojego zespołu, jednak sprowadzenie ich może być trudne.

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Conte: Alonso dostępny na jutrzejsze spotkanie"

Powiadom o
krzysiek9506
krzysiek9506

chciałbym zobaczyć kogoś za alonso na skrzydle tyle tylko że będzie to ryzykowne kogoś sprawdzać w meczu z tak ciężkim przeciwnikiem a wydaje mi sie też że zagrałby pewni iva wiec może lepiej nich ga ten alnso

JanuszBiznesu
JanuszBiznesu

Błagam niech Alonso usiądzie na ławie. Jedyny słaby punkt w naszym składzie.

konczerito93
konczerito93

Może za Alonso wyjdzie Willian, żeby szybkościowo nadążyć za Walkerem

Dane
Dane

O Michim nawet nie wspomniał :v

kamilinho
kamilinho

Następna konferencja pewnie bd po niego więc oszczędzali pytania na kolejną konfe

wpDiscuz