Corbyn: W Premier League należy wprowadzić limit płac!

tekst alternatywny

Lider angielskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn powiedział w radiu BBC, że w Wielkiej Brytanii powinien zostać wprowadzony limit płac. Miałby on zmniejszyć nierówności między najbiedniejszymi a najzamożniejszymi obywatelami. Polityk miał na myśli głównie piłkarzy z Premier League, którzy jego zdaniem zarabiają absurdalnie duże pieniądze.

– Uważam że należy dążyć do zniesienia nierówności między obywatelami. Ile miałby wynosić taki limit? Hmm, myślę że pensja którą aktualnie zarabiam jest wystarczająca, dlatego limit powinien być niewiele wyższy. Taki limit z pewnością spodobałby się Wengerowi.

Corbyn obecnie otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 138 tysięcy funtów rocznie, co daje około 10 tysięcy funtów tygodniowo.

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Corbyn: W Premier League należy wprowadzić limit płac!"

Powiadom o
kamilinho
kamilinho

Polityk i wszystko jasne

fabs4costa19
fabs4costa19

To jest wiadome, że piłkarze powinni mniej zarabiać, ale jest to niemożliwe do wykonania.

KonraddT
KonraddT

Jeśli taki limit byłby wprowadzony przez FIFA to ok, ale limit w jednym kraju by sprawił że piłkarze legii zarabialiby więcej niż piłkarze Chelsea. Poza tym transmisje w TV dają klubom niebotyczne pieniądze więc gdyby ograniczyć place to nikt nikomu by nikogo nie sprzedał bo po co skoro każdy ma hajsu jak lodu a graczom płaci grosze

Igorro
Igorro

To jest chore. Jak komuś można „nakazywać”, ile może płacić pracownikowi? Świat na głowie staje.

olej911
olej911

Niech sie jebnie w łeb. Nie cierpię lewactwa, skoro ktoś jest bardziej zaradny, ma talent to czemu ma sie dzielić hajsem z innymi?

Svet
Svet

„Hmm, myślę że pensja którą aktualnie zarabiam jest wystarczająca, dlatego limit powinien być niewiele wyższy.” XDXDXDXDXDXDXDXD

wpDiscuz