Conte: Redukcja punktów? Żartujesz?

tekst alternatywny

Antonio Conte tradycyjnie opowiedział o swoich odczuciach dotyczących dzisiejszego spotkania z West Brom. Szkoleniowiec Chelsea został zapytany także o to, co sądzi o rzekomej ewentualności otrzymania kilku punktów kary za niesportowe zachowania swoich graczy.

– To było dla nas trudne spotkanie, wiedzieliśmy o tym przed pierwszym gwizdkiem, dlatego nastawiałem graczy na to, że tak będzie. Byliśmy w stu procentach przygotowani na taki scenariusz, zarówno fizycznie oraz psychicznie. Pokazaliśmy dzisiaj niezwykłą dojrzałość oraz inteligencję w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania.

– Zaliczyliśmy również kolejne czyste konto, teraz możemy myśleć tylko i wyłącznie o naszym kolejnym meczu. Mamy zaledwie dwa dni na przygotowanie się do niego, więc musimy być maksymalnie skoncentrowani. Okres świąteczny to niezwykle ważny moment sezonu w Premier League, musimy wygrywać. Wierzę że moja drużyna pokaże za trzy dni taką samą wolę walki jak w dzisiejszym spotkaniu. Oczywiście, wolałbym abyśmy strzelili bramkę szybciej, jednak nie zawsze jest to możliwe.

– Diego Costa pokazał fantastyczną wolę walki, chciał grać w futbol, tylko to go interesowało. Pokazał mi jak wielkim jest pracusiem, niezwykle mocno walczył w grze bez piłki. To ważne dla niego aby kontynuował tę drogę. Diego to fantastyczny napastnik, jestem zadowolony z pracy którą wykonał. Zbliża się styczeń, więc okres, w którym do zawieszenia potrzeba dziesięciu żółtych kartek. Od spotkania z Arsenalem nie zobaczył takowego, więc mam nadzieję że będzie to kontynuował.

– Cesc jest dla nas niezwykle ważnym graczem, wszyscy znamy jego jakość. Dzisiaj był nam bardzo potrzebny do tego, aby odmienić oblicze tego meczu, wprowadziłem na boisko zawodnika z wielką techniką i osobowością.

– Ewentualność odjęcia punktów? Żartujesz sobie? Gdy jesteś zamieszany w sytuację, która nie wynikła z twojej winy nie możesz być ukarany, zgodzisz się? Moi piłkarze próbowali zachować spokój. Musisz być uczciwym by przyznać że wina leży po którejś ze stron. Powtórzę – moi gracze starali się zachować spokój, w meczach zależy nam tylko na trzech punktach.

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Conte: Redukcja punktów? Żartujesz?"

Powiadom o
frankifan
frankifan

Antonio zawsze wie co odpowiedziec, klasa sama w sobie 😛

Jankes66
Jankes66

Nic dodać nic ująć. Ostatnie słowa Conte podkreślają tylko jak głupie jest FA i ludzie którzy tam siedza… za co oni chcą odejmować te punkty ? Bo w meczu z totkami i city była bójka ? Tylko szkoda ze nie wezmą pod uwagę tego że że jedym jak i drugim meczu to rywale zaczynali cały teatr 😉 w tamtym roku totki przez cały mecz prowokowali wystarczy spojrzeć ile dostali żółtych kartek i sposób sposób jaki grali. .

kubus0502
kubus0502

I tylko jeden gracz z KFC został ukarany zawieszeniem, a powinno być ich o wiele więcej

michal
michal

Lepiej niż Conte bym tego nie ujął

pawelcfc
pawelcfc

Jak my mamy dostać taką karę a City i Tottenham nie to beka z tego śmiesznego FA

kamilinho
kamilinho

Diego walczył dziś jak szalony i zgarnia zasłużone pochwały

blue4321
blue4321

Prawda,w meczu z City to oni zaczęli całe zamieszanie i byli bardziej agresywni w tym zdarzeniu,to samo tyczy się spotkania z Tottenhamem w zeszłym sezonie.

wpDiscuz