Connect with us

Konferencje

Conte: Być może zmienimy formację

Zapraszamy na tradycyjną konferencję prasową Antonio Conte, tym razem przed poniedziałkowym spotkaniem z Bournemouth.

– Urazy? Jesteśmy w dobrej formie i wszyscy gracze są gotowi do gry. Tylko John Terry nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

– Dałem trzy dni wolnego moim zawodnikom po spotkaniu z Crystal Palace, ponieważ pomyślałem, że piłkarze zasłużyli na to po niedawnym intensywnym okresie. Najważniejszą sprawą jest regeneracja, nie tylko regeneracja fizyczna, ale również psychiczna.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że Kante i Costa nie będą mogli zagrać. Oni są bardzo ważnymi dla nas zawodnikami, to oczywiste. Ale inni pracują równie dobrze.

– Wiemy, że mecz z Bournemouth nie będzie należał do łatwych. To bardzo dobry zespół. Eddie Howe jest naprawdę dobrym menedżerem i świetnie prowadzi swój zespół. Analizowałem ich grę i są bardzo dobrze zorganizowaną drużyną.

– To fantastyczne, że Frank Lampard przyszedł na nasz trening. On jest prawdziwą legendą tego klubu. Nie rozmawialiśmy o jego trenerskiej przyszłości. Frank chce nadal grać w piłkę, widziałem, że jest w dobrej formie.

– Odejście Steve’a Hollanda? Teraz ważnym jest, aby Steve skoncentrował się w pełni na reszcie obecnego sezonu. To profesjonalista i bardzo mi pomaga. Oczywiście, to dla nas wielka strata, szkoda, że Steve odchodzi do sztabu reprezentacji, jednak potrafię zrozumieć jego decyzję.

– Najważniejszą rzeczą dla Ake jest regularna gra. Nathan radzi sobie w Bournemouth doskonale i zbiera cenne doświadczenie. Na przyszłość wolę rozmawiać o tym z klubem.

– Mamy cztery dni na ocenę sytuacji i znalezienie najlepszego rozwiązania w kwestii zastąpienia Diego Costy. Batshuayi? Chelsea musi okazać wobec niego cierpliwość, ale następnym krokiem jest jego gra. Nie jest łatwo trafić do nowej ligi, zwłaszcza gdy jesteś młodym piłkarzem i przyjeżdżasz do nowego kraju.

– Obecna sytuacja daje możliwość do gry kilku zawodnikom, którzy nie otrzymywali zbyt wielu szans. Być może zmiana formacji będzie jedną z opcji, aby poradzić sobie z zawieszeniem Diego.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Conte: Być może zmienimy formację"

Powiadom o
rahman
rahman

5-3-2-1 i elo.

kamilinho
kamilinho

Czyli co 4-2-3-1 albo zagramy bez napastnika co jest bardzo prawdopodobne

fabs4costa19
fabs4costa19

Może chce coś zrobić z tym drewnianym środkiem w końcu?

bouncemancfc
bouncemancfc

Zmień płytę, bo to już się robi nudne.

fabs4costa19
fabs4costa19

a jak inaczej nazwiesz ten wybitny technicznie środek?

TheTank
TheTank

Jestem niemal pewny, że Michy zagra od początku. Może Conte pokusi się, by zagrać dwoma napastnikami i jednym defensywnym pomocnikiem, tak by Belg nie czuł się osamotniony na szpicy. Jestem bardzo ciekaw co Włoch wykombinuje

kobe1982
kobe1982

Kurcze po jego słowach ewidentnie można wywnioskować, że Michy to transfer na siłę, którego Antek nie chciał. Szkoda że mu nie ufa bo chłopak ma potencjał.

Dane
Dane

Nie wiem gdzie to wyczytałeś.

kobe1982
kobe1982

Skoro mówi o ewentualnej zmianie formacji, żeby zastąpić Diego to ewidentnie Belgowi nie ufa, bo równie dobrze można w miejsce Hiszpana wpuścić Michy’iego i nie trzeba nic kombinować. To że nie zawsze jest coś wprost napisane nie oznacza, że nie można tego wyczytać między wierszami. Poza tym to nie pierwszy wywiad, w którym Conte wypowiada się, że Michy nie jest gotowy itp.

Dane
Dane

Mówi tylko tyle, że jest to okazja dla zawodników, którzy nie dostali wielu szans. Conte rzadko mówi prosto z mostu. W większości próbuje obejść pytanie. Wiadomo, że można wyczytać, ale Conte nie raz wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

Dane
Dane

Czyżby 352 i szansa dla Chalobaha,Batshuayia,kilka minut dla Loftusa? Mam nadzieję.

Damolka
Damolka

Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie w poniedziałek 🙂

wpDiscuz

Ostatnie tematy na forum

Najlepsi komentatorzy:

Zdjęcie profilowe Lunatic
Lunatic
24 comments
Zdjęcie profilowe Blue4321
blue4321
21 comments
Zdjęcie profilowe Kamilinho
kamilinho
19 comments
Zdjęcie profilowe Dane
Dane
18 comments
Zdjęcie profilowe Qorisend
qorisend
13 comments

Najlepsi redaktorzy:

Zdjęcie profilowe Edge
Adam Pera
66 posts
Zdjęcie profilowe Stains
Krystian Dorota
58 posts
Zdjęcie profilowe Rafał Hydzik
Rafał Hydzik
50 posts
Zdjęcie profilowe Loki
Bartosz Dąbrowski
46 posts

More in Konferencje

Przejdź do paska narzędzi