Blue Lions Poland – ogólny zarys

tekst alternatywny

Dostaliśmy od was kilka pytań dotyczących stowarzyszenia. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie i dodać kilka informacji od siebie, tak abyście wiedzieli jak będzie ono wyglądać.

Przede wszystkim Blue Lions Poland będzie stowarzyszeniem rejestrowym. Co oznacza, że przed nami żmudna droga rejestracyjna. Musieliśmy wybrać tę trudniejszą drogę, ponieważ fanklub będzie łączył w sobie rolę zwykłego stowarzyszenia oraz dość prostej fundacji, która będzie wspomagać dzieci z biednych rodzin.

Będziemy dążyć do tego, aby stać się oficjalnym stowarzyszeniem zatwierdzonym przez klub, jednakże to nie jest punkt na szczycie naszej listy priorytetów. Sam status nie jest dla nas tak bardzo ważny, jednak wiadomo – warto go posiadać i piąć się na coraz wyższe poziomy.

Stolicą Blue Lions Poland będzie Warszawa. Powód jest prozaiczny – sam jestem z Warszawy, będę mógł samodzielnie wszystko organizować. Oczywiście będziemy mieć też oddziały w innych wielkich miastach.

Chcemy inwestować bardzo dużo czasu i wysiłku w zloty ogólnopolskie. O ile spotkanie w Warszawie było zaledwie meczem w pubie, to kolejne będą już pełnoprawnymi spotkaniami kibiców podczas których przez kilka dni będziemy wspólnie bawić się, rozmawiać, zwiedzać. Chciałbym także, aby każdy taki zlot miał w sobie punkt pod tytułem – odwiedziny w okolicznym domu dziecka z paczką dla dzieciaków. Zloty będziemy organizować możliwe jak najczęściej, dwa-trzy razy w roku to absolutne minimum jakie chcemy osiągnąć.

Oczywiście osoby, które nie będą zapisane do stowarzyszenia będą mogły brać udział w zlotach, być z nami w pokojach i tak dalej, z tym że będą musiały wnieść pewną opłatę, która umożliwi nam opłacenie takowego miejsca.

Wiemy także, że solą stowarzyszeń są wyjazdy na Stamford Bridge. My również uważamy to za priorytet, będziemy chcieli nawiązywać współpracę z Polakami, którzy mieszkają na stałe w Anglii, tak aby członkowie stowarzyszenia mogli bezproblemowo odnaleźć się w Londynie. Będziemy pomagać z lotem, dojazdem na stadion, noclegiem a nawet w zdobyciu autografów czy zdjęć z piłkarzami.

Stowarzyszenie będzie także posiadało kilka(naście?) membershipów, dzięki czemu będziemy w stanie kupować wam bilety bez żadnych prowizji. Co więcej – zamierzamy zrobić loterię, gdzie będzie można wygrać własnego membershipa. To wy przecież jesteście najważniejsi w takiej organizacji.

Jakie profity będzie miał członek stowarzyszenia? Łatwiejszy dostęp do zakupu biletów, niższe koszty za uczestnictwo w zlotach, możliwość decydowania o drodze jaką obierze fanklub, postaramy się o zniżki w pubach. Składki na razie nie są ustalone, bowiem musimy na spokojnie przeliczyć jaka roczna kwota pozwoli nam na działalność charytatywną, wydanie legitymacji członkowskiej i opłacanie niektórych rzeczy związanych ze zlotami.

Po nowym roku (data jeszcze nie jest znana) ruszy też sklep kibica Chelsea. Początkowo będziemy sprzedawać przedmioty związane z naszą marką, jednak potem będziemy próbowali współpracy z producentami, tak aby dostarczać wam jak najwięcej rzeczy związanych z klubem. Członkowie stowarzyszenia będą mogli kupić każdą rzecz po niższej cenie.

W roku 2017 będziemy dążyć do tego, aby Chelsea24News oraz Blue Lions Poland uzyskały osobowość prawną. Chelsea24News będzie potrzebowała jej do tego, aby sklep mógł działać w pełni legalnie. Natomiast Blue Lions Poland będzie w pełni zarejestrowanym stowarzyszeniem, z własnym NIPem oraz REGONEM. Chelsea24News będzie nastawiona na zysk, który będziemy przeznaczać na rozwój portalu, konkursy oraz ewentualne wynagrodzenie dla redakcji. Blue Lions Poland będzie organizacją non profit, której celami statutowymi będą łączenie kibiców oraz pomoc potrzebującym. Nie wykluczam jednak tego, że jeżeli sklep przynosiłby większe zyski od oczekiwanych to nadwyżka również będzie przeznaczana na koszty związane ze zlotami czy celami charytatywnymi.

Przed nami bardzo dużo pracy, nowy rok przyniesie nam wiele wyzwań. To wszystko jest dla nas zupełnie nowym lądem, jednak wierzę że sobie poradzimy i krok po kroku będziemy realizować cele.

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Blue Lions Poland – ogólny zarys"

Powiadom o
Tumulus1
Tumulus1

Propsuję!

diupson
diupson

gdzie podpisać?

rahman
rahman

🙂 SWIETNIE!

Ozzy
Ozzy

Trzymam kciuki

Badger
Badger

Sztosik

kamilinho
kamilinho

Jak bd kolej na Łodż to wpadnę do was na bajo bongo

MostDope
MostDope

Szanuję, powodzenia! #teamBLP

blue4321
blue4321

Coś czuję,że będzie to coś świetnego.

Dane
Dane

Mam nadzieję, że się uda. Powodzenia.

Rafinha303
Rafinha303

Czapki z głów.. zapowiada się wybitnie

Jankes66
Jankes66

Super cele na nowy rok ! 😉 kończę szkole w tym roku także myślę że będę miał trochę czasu i(oby) pieniędzy (trzeba gdzieś pracować 😀) więc mam nadzieję że uda mi się dotrzeć Na jakieś zloty mimo że do Warszawy mam ok 150km 😁
Powodzenia w realizowaniu tych planów 😀☺

Dominik146
Dominik146

Elegancko

nukkua
nukkua

Zajebiście się zapowiada.

michal
michal

Zakładam, że Kalisz nie jest wśród ,,wiekszych miast” 😃 W każdym razie jestem ciekawy jak będzie to wyglądało w praktyce

Vigmarr
Vigmarr

No i bardzo mnie to cieszy, dawno chciałem wraz z dziewczyną przynależeć do jakiegoś stowarzyszenia, ale TBP i kilka osób stamtąd nie są dobrą opcją. Więc w razie czego w miarę możliwości pomożemy na terenie Wrocławia ;P.

pinkman
pinkman

Widać, że jest to bardzo przemyślane a nie tylko najnowsza zachcianka 🙂
Trzymam za was kciuki, jeśli będę mógł coś pomóc to pomogę.

PS. redakcja cfc24news kojarzy mi się z „lester” z małęgo klubu do ligi mistrzów a wy z fan page na fejsie w wielkie stowarzyszenie. Jeśli nie będziecie mieli kadrowych braków to myślę, że poradzicie sobie grając na kilku frontach 😀

wpDiscuz