Connect with us

Newsy

Seksualna afera w Chelsea!

Niezwykłe wieści dochodzą do nas z Anglii, ludzie zarządzający Chelsea mieli rzekomo próbować zapłacić byłemu piłkarzowi młodzieżowemu, który był molestowany przez uznanego scouta klubu. Pieniądze miały skłonić go do wycofania zarzutów. Scoutem był miał być Eddie Heath, który był niezwykle wpływową osobą w klubie w latach 70-tych.

Klub miał ustalić stawkę za milczenie ofiary, jednak skrzywdzony mężczyzna po otrzymaniu gotówki miał wszystko zgłosić. Chelsea wydała oświadczenie dotyczące podejrzanego, który już nie żyje. Możemy w nim przeczytać o tym, jakoby chcieli wyjaśnić sprawę równie mocno jak FA.

Klub wraz z Romanem Abramowiczem nie zaprzeczają, że ofiara otrzymała pieniądze od klubu, nie wiadomo jednak czy wszystko odbyło się całkowicie legalnie. Poszkodowany zgłosił się do Chelsea trzy lata temu, gdy dowiedział się o sprawie pedofila, który został skazany po latach. Początkowo klub odrzucił żądania ofiary, jednak ten zaczął grozić, że powiadomi o wszystkim media, wówczas zarząd ustąpił.

Heat już nie żyje, wobec czego nie będzie mógł się bronić wobec otrzymanych zarzutów, wobec tego jego imię może zostać zszargane. Scout pracował w Chelsea ponad 10 lat, to on stoi za sprowadzeniem do klubu Raya Wilkinsa.

The Telegraph nie zna wszystkich dowodów w tej sprawie, jednakże o scoucie w klubie miała krążyć niemal legenda, która potwierdzałaby te słowa. O sprawie wypowiedział się Ray Wilkins.

– Eddie Heath był wspaniałym człowiekiem, te oskarżenia są według mnie bezsensowne. Nigdy nie słyszałem wobec niego podobnych zarzutów.

Heath był ważną postacią w klubie, sprowadzał on bowiem młodych graczy, a tylko na takich mógł pozwolić sobie wówczas zespół.

– Nasza sytuacja finansowa była bardzo słaba, więc klub obrał politykę sprowadzania młodych graczy, których można było wypromować – twierdzi Wilkins.

W 2011 powstał program meczowy, w którym opisywano scouta jako bohatera ówczesnych czasów. To jemu przypisuje się sprowadzenie takich graczy jak Gary Locke, Ray Wilkins, Steve Wicks, John Bumstead czy Tommy Langley.

Policja zapowiedziała że zostało już wszczęte śledztwo dotyczące rzekomych skłonności pedofilskich u Heatha. Policjant Paul Stewart miał spotkać się już z ofiarą scouta, mężczyzna miał wówczas 11 lat, miał być on wykorzystywany przez Heatha.

– Nie mogę mówić o personaliach mojego świadka, policja dopiero wszczęła formalne postępowanie – zakończył Stewart.

Źródło: Telegraph

6 komentarzy

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Seksualna afera w Chelsea!"

Powiadom o
Deo95
Deo95

EHGMD?

Missile
Missile

Nie rozumiem. Koles zamiast isc na policje wolal szantazowac klub zeby dostac kase, a teraz sie do tego przyznal? Szantaz raczej rowniez nie jest zgodny z prawem. Koles chcial upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, jesli dojdzie do procesu to sedzia na pewno wezmie to pod uwage. To, ze wyrzadzono kolesiowi ogromna krzywde, nie rozgrzesza go i nie daje przyzwolenia na szantazowanie osob trzecich. Ale trzeba tez powiedziec, ze po otrzymaniu grozb, klub powinien to zglosic na policje zamiast dawac w lape.
Sorry za brak PL znakow.

RomPomPom
RomPomPom

Póki co nic konkretnego nie wiadomo. Nie można od razu kogoś skazywać.

olej911
olej911

To było dawno. Tez ziomek mógł wcześniej się zgłosić a nie teraz robić z siebie gwiazdę.

Dane
Dane

Każdy człowiek ma dwa oblicza. Okropne, że akurat takie coś musiało się zdarzyć w Chelsea.

adrian
adrian

Nie tylko w Chelsea ostatnio gdzieś czytałem że w latach 80 podobna sytuacja miała miejsce jak się nie mylę w Arsenalu oraz Man City i w kilku słabszych klubach z Anglii.

wpDiscuz

Ostatnie tematy na forum

Najlepsi komentatorzy:

Zdjęcie profilowe Lunatic
Lunatic
43 comments
Zdjęcie profilowe Kamilinho
kamilinho
39 comments
Zdjęcie profilowe Blue4321
blue4321
36 comments
Zdjęcie profilowe Dane
Dane
29 comments
Zdjęcie profilowe Qorisend
qorisend
18 comments

Najlepsi redaktorzy:

Zdjęcie profilowe Edge
Adam Pera
69 posts
Zdjęcie profilowe Stains
Krystian Dorota
68 posts
Zdjęcie profilowe Rafał Hydzik
Rafał Hydzik
50 posts
Zdjęcie profilowe Loki
Bartosz Dąbrowski
46 posts

More in Newsy

Przejdź do paska narzędzi