Trzech zawodników Chelsea strzela w meczu reprezentacji U-21!

tekst alternatywny

Ruben Loftus-Cheek, Nathaniel Chalobah i Lewis Baker rozpoczęli spotkanie z Norwegią w podstawowym składzie. Mecz eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 oglądał z trybun selekcjoner dorosłej reprezentacji Anglii, Sam Allardyce.

Chalobah został ustawiony przez Garetha Southgate’a obok James’a Ward-Prowse’a jako jeden z dwóch środkowych pomocników w formacji 4-2-3-1, za Rubenem, Bakerem i Nathanem Redmondem. Na pozycji wysuniętego napastnika zagrał Marcus Rashford, który ustrzelił hat-tricka.

Mimo bardzo groźnej akcji Loftus-Cheeka z początku spotkania, to Norwegia zdominowała grę. Obraz meczu odmienił się w 29 minucie, kiedy to Rashford zdobył swoją pierwszą bramkę po asyście Chalobaha.

Siedem minut przed końcem pierwszej połowy, Chalobah ponownie dał się we znaki obronie rywali, tym razem pokonując bramkarza pięknym uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Ward-Prowse’a z rzutu wolnego.

Wszystkie groźne akcje Anglików przechodziły przez Rubena. Po godzinie gry był bardzo bliski zdobycia bramki, ale jego strzał minął słupek. Pięć minut później dopiął swego i po wycofaniu piłki na skraj pola karnego przez Redmonda strzelił nie do obrony.

Chwilę później było już 5-0, kiedy to Rashford dwukrotnie pokonał bramkarza, w tym raz wykorzystując rzut karny.

Strzelanie zakończył Baker. Jego gol sprawił, że ten mecz będzie przez kibiców Chelsea naprawdę dobrze wspominany – całe trio zdobyło bramkę!

Wysokie zwycięstwo nad Norwegią plasuje Anglików na pierwszym miejscu w tabeli na dwa mecze przed końcem kwalifikacji.

W innym spotkaniu eliminacyjnym zagrał Charly Musonda. Dopiero końcówka rozstrzygnęła mecz z Czechami na korzyść Belgów, którzy dzięki temu tracą już do swoich rywali już tylko dwa punkty, ale rozegrali jeden mecz mniej. Zwycięską bramkę zdobył Youri Tielemans.

Zarówno Baba Rahman jak i Christian Atsu wzięli udział w meczu z Rosją, przegranym przez Ghanę 1-0. Trafienie Fedora Smolova z 20 minuty okazało się być zwycięskie.